[50l] plan

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
pszczółka
Posty: 314
Rejestracja: 26 wrz 2006 8:32
Lokalizacja: Puławy

[50l] plan

Post autor: pszczółka »

Niom, jak w temacie, biorę się za zakładanie nowego, większego akwa, konkretnie 2 razy większego niż to, które mam. 50l, może nawet 60, ale watpię. Wiem, dla Was to maleństwo, ale dla mnie to już naprawdę jest coś. W moim małym akwa mam filterek AquaEl'a UniFilter 280 (wewnętrzny), napisali na nim, że jest do akwa do 60l, czy nada się do 50? Chciałabym kaskadowy, ale narazie muszę działać na tym co mam, zwłaszcza, że jest on nowy- 2m-ce. Grzałka z termostatem Elite 50W- czy może byc?Zaplanowałam sobie biotop Azji. Mam roślinki: moczarka, kryptokorona (nie wiem jaka konkretnie, ale ładna :oops: ), mech jawajski, wgłębka wodna, rzęsa rzeczna, paproć pływająca ech, te łacińskie nazwy), bakopa drobnolistna i lobelia => dwie ostatnie to napewno nie ten biotop, więc zostawię je w małym akwa, które pozostawię na próbę jako tarliskowe, albo oddam je komuś; czy pozostałe mogą być? Co do obsady to rozmawiałam z Sumem na pw: haremik bojowników (nie wiem w jakich proporcjach, np 1:3?), kilka otosków (np 5?), stadko razbor klinowych (10 szt?). Czy to nie za dużo rybek? Kurczę, teraz mam 3 rybcie w 25l (umarł 1 otosek :cry: ), a tyle ich w 50l? Myślałam o prętnikach trójbarwnych, no ale nie chce puszki z sardynkami :wink: Więc co myślicie o takim akwa, z ww sprzętem i co z obsada? Czekam na opinie, a akwa tym razem krok po kroku założę z Wami :aniolek
wróciłam :)
ODPOWIEDZ