nitrit

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Pavel
Posty: 73
Rejestracja: 17 paź 2006 15:48

nitrit

Post autor: Pavel »

Witam serdecznie
Moje akwa jest na rozruchu już prawie 2 tygodnie. Wystąpił u mnie nitrit peak. I teraz mam pytanie czy obniżenie pH przyspieszy proces spadania nitrit.
Pozdro Pavel
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!
Nie, to nie ma wplywu na rozwoj Bakterii nitryfikacyjnych.
Tylko dodawanie tych Bakteryjnych kultur przyspiesza ten rozwoj. Np: Sera nitrivec :wink:
Czesc Marcin!
Pavel
Posty: 73
Rejestracja: 17 paź 2006 15:48

Post autor: Pavel »

Dzięki za odpowiez. Tak tylko pytałem, bo czytałem gdzieś na innym forum, ze obniżenie pH przyspieszyło ten proces jakiemuś tam gościowi.
Miałem nadzieję wprowadzic rybki w przyśzłą niedzielę, ale z tym będzie bida, bo poziom NO2 narazie nie mieści mi się w skali :( . Czy oprócz wprowadzania tych kultur bakterii da się jakoś wspomóć temn proces. :?:
Pozdro Pavel
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

możesz posadzić rośliny pobierające duże ilości azotu, dobre są różdżyce, moczarka i inne rośliny szybko rosnące
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!
Malenka szczypta pokarmu (np: Platki) dziennie do akwa. Rozkladajacy sie pokarm to jedzonko dla Bakterii.
Czesc Marcin!
Pavel
Posty: 73
Rejestracja: 17 paź 2006 15:48

Post autor: Pavel »

Dzięki panowie za rady.
Papu daję bo ma 3 zbrojniki. Nie wiem jak dają sobie rade z tym stężeniem, ale są w wyśmienitej formie(daleki jestem od sadyzmu poprostu nie mam ich gdzie oddac) . A jeśli chodzi o rośliny to mam kilkanaście nurzańców, które rosń jak na drożdzach i niesamowicie się rozmnażają. Zabienice jednak wyglądają u mnie marnie, ale wypuszczają młode pędy, więc jest nadzieja.
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Daj żabienicom kilka kulek glinianych pod korzenie, wtedy powinny rosnąć jak należy
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
ODPOWIEDZ