Neon czerwony

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Peter
Pomocnik
Posty: 489
Rejestracja: 02 lut 2006 16:27
Lokalizacja: Szczecin

Neon czerwony

Post autor: Peter »

CZytałęm różne źródła, w których było, że rozmnażanie neona czerwonego jest bardzo trudne ze względu na import w prost z środowiska naturalnego. Czy hodowla tej ryby jest naprawdę trudna?? Czy jest ktos na forum kto rozmnożył te rybki??

Do tego rozmnażania potrzebne sa 2 zbiorniki. Czy w tym NIE tarliskowym parametry wody też muszą być idealne, czy tylko w tarliskowym ,musi być TWO 0 pH 5,5 - 5 itp??

A czy jakbym w akwa z samymi neonkami, zapewnił optymalne warunki, to 2 akwa jest konieczne?? Czy jest ono potzrebne tylko do wylęgu narybku??
240L soon!
Pozdrawiam,
Piotrek
Awatar użytkownika
chiquita:)
Pomocnik
Posty: 145
Rejestracja: 13 lut 2006 17:44
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: chiquita:) »

Rozmnazanie neonkow jest trudne (sama troche probowalam). Duza wiekszosc jest importowana sie z naturalnego srodowiska np. w Wenezueli czy Brazylii. Slyszalam, ze dobrym sposobem jest przyciemnione swiatlo, niski poziom wody (tego nie jestem pewna) oraz bardzo miekka, kwasna woda zabarwiona tanina-pH nieco mniejsze od 6, temperatura 24-26 stopni. Najlepiej pare wpuszczamy do kotnika wieczorem z tymi warunkami jakie wczesniej wymienilam. Tarlo nastepuje jeszcze w tym samym dniu lub nastepnym, wiec jest juz pewne ze samiczkazlozy ikre. Wyleg po mniej wiecej 24 godzinach. Potrzebne sa dwa akwa, bo rodzice pozeraja ikre. Akwarium z ikra/nadrybkiem jest zaciemnione. Trzeba miec sporo szczescia, aby doczekac sie tarla oraz, oczywiscie nadrybku.

Pozdrawiam i powodzenia.
malenstwo
Posty: 95
Rejestracja: 20 mar 2006 19:44

Post autor: malenstwo »

Co do pH sie nie zgodze. Przy pH ok 7.5 jest wieksza przezywalnosc rybek przynajmniej ja mam takie informacje :oops:
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!
:?: :?: :?: A skad je masz?
Osobiscie nie znam rzek w Basenie Amazonki o tak wysokim pH!
Czyli... nie jest to naturalne dla tych rybek! Po drugie w tak wysokim pH nie podejda nawet do tarla.
Pozdrawiam Marcin!
Awatar użytkownika
chiquita:)
Pomocnik
Posty: 145
Rejestracja: 13 lut 2006 17:44
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: chiquita:) »

Tez tak uwazam! Nawet 6ph jest za wysokie. Do tarla te rybki potrzebuja gdzies ok. 5.5ph.
malenstwo
Posty: 95
Rejestracja: 20 mar 2006 19:44

Post autor: malenstwo »

Ja nie prubowalam ich rozmnozyc pisze tylko to co napisalam od jak mysle wiarygodnej osoby tu link do tego tematu na innym forum:
http://www.akwarystyka.aplus.pl/forum/v ... 3477#13477
fedor
Posty: 1
Rejestracja: 14 cze 2006 11:07
Lokalizacja: Kielce

Post autor: fedor »

idealne pH od 7 do nawet 7,5: TwO2. zbiornik silnie zaciemniony gdyż ikra jest wrażliwa na światło. konieczne są 2 zbiorniki. ze zbiornika ogólnego przenosimy najdorodniejszą parę do kotnika. przy dnie kotnika (3-4cm) musi być siateczka o oczkach mniejszych niż dorosły neon. składanie ikry następuje następnie nad ranem. gdy zobaczymy że ikra została złożona odławiamy rodziców. po ok 24h wykluwaj się neony. dopiero po 5 dniach będą normalnie pływały.

Pozdro
neonnet
Posty: 25
Rejestracja: 01 lis 2006 19:50

Post autor: neonnet »

Witam.
dawno nie czytałem takiego steku bzdur.neon czerwony jest naprawdę
rybą problemową,niezbyt chętnie rozmnażaną ponieważ wkład pracy wło-
żony w przygotowanie wody jest bardzo duży a na efekty niekiedy
trzeba czekać kilka sezonów,pozatym nie każdy rodzaj pokarmu mu
odpowiada,sam miałem wiele razy sytuację,że narybek neona czerwonego
pływał w pokarmie ale go nie jadł,a jednocześnie na tym samym pokarmie,
neon inesa,tetra cesarska,tetra królewska i inne ryby kąsaczkowate rosły
aż miło.
kwestia przygotowania ryb kąsaczkowatych do tarła jest to temat tak obszerny
że wymagałoby to solidnego artykułu
następny niemniej obszerny temat to przygotowanie wody.
zainteresowani tematem powinni sięgnąć do starych numerów czasopisma
akwarium
pozdrawiam neonnet
ODPOWIEDZ