Duzo pytan nowicjusza!

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Maro
Posty: 6
Rejestracja: 02 lis 2006 20:42

Duzo pytan nowicjusza!

Post autor: Maro »

Witam,mam pare ogolnych pytan.Prosze o w miare szybkie odpowiedzi poniewaz nie chce aby moje rybki padly.A wiec sprawa ma sie tak.Wczoraj dostalem od znajomego akwarium wraz z calym sprzetem,jemu juz sie nie chcialo tym zajmowac,a ja zawsze chcialem miec tylko nie mialem kasy,wiec wzialem.Akwarium 80L,filtr AQUAEL typ FAN-2,jakis tam brzeczek co babelki daje,grzalka z termostatem no i rybki.Mam male klopoty z tym,bo sie na tym nie znam.Wczoraj wlalem calkowicie nowa wode,ogrzalem ja do temperatury 22 stopni i wpuscilem tam rybki,wczesnie akwarium umylem i wyplukalem kamienie.Wczoraj wszystko bylo ok,woda byla krystalicznie czysta,a dzisiaj patrze a ona juz taka metna.Czy to mozliwe,ze po jednym dniu tak sie zabrudzila?Dawalem im jesc taka sucha karme dla rybek firmy Tropical i tak sobie mysle,ze to tak wode zabrudzilo.Dzisiaj juz dawalem takie robaki w kostce i teraz nie wiem czy moge im dawac to caly czas,czy musze jeszcze ten suchy pokarm.A moze jeszcze cos innego,co radzicie?Do wody dodalem taki preparat do odkazania ICHTIOSAN i sol niebieska akariowa oraz takie cos co mi dali w zoologicznym,ze wlalem to i moglem po 10 minutach od wlania wody do akwarium wpuscic juz rybki.Szczerze mowiac to za bardzo nie wiem nawet jakie tam mam rybki,moge sie tylko domyslac.3 takie cale czarne,chyba molinezje i jedna taka sama tylko zolta,jedna welonka i jedna czarna welonka,jeden skalar,chyba dwie gorami a reszte to nie mam pojecia.Generalnie chcialbym wiedziec co z ta woda,czemu jest metna i co mam im dawac jesc i ogolnie co mam robic zeby czegos nie spieprzyc.Dam jeszcze fotki tego akwarium zrobione dzisiaj.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ