Śnięcie skalarów

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
marrcin
Posty: 38
Rejestracja: 07 lis 2006 9:38
Lokalizacja: Lublin

Śnięcie skalarów

Post autor: marrcin »

Czesc!
jestem tu nowy, witam wszystkich!
Miesiąc temu załozyłem akwarium 72 l. Marzyłem o nim od dawna ale dopiero teraz miałem na nie możliwości.Niestety nie do końca moge cieszyć sie z jego posiadania. Głównym moim celem była chodowla skalarów, ale niestety nie dożywają u mnie nawet tygodnia. Opisze jakie stworzyłem warunki.
-Akwarium 72 l.
-średnio obsadzone roslinami,
-temperatura 25 st.C,
-obsada ryb: (obecnie jeden skalar), 4 mieczyki, 8 gupików, 7 neonów (małych), 2 ramirezy, 2 glonojady, 2 kiryski
- podłoże naworzone Tetra Plane Complete Substrate

Ze skalarami było tak: najpierw kupiłem 4 osobniki, po dwóch dniach 3 z nich zdechły więc do jednego który został dokupiłem dwa kolejne. Po dwóch dniach zdechł jeden z tych dokupionych. Zostały więc dwa, żyły razem przez tydzień. Pływały pod powierzchnią wody nie wykonując zbyt wielu ruchów. Jeden z nich od kilku dni nie chciał jeść, wczoraj znalazłem go martwego.... :( Na ciele skalarów nie widać żadnych zmian chorobowych. To wszystko jest dla mnie bardzo dziwne bo pozostałe ryby mają się całkiem dobrze. Poradźcie prosze co robić.
W opisach tych ryb (salarów) czytam często że nie maja zbytnich wymagań, to chyba nie jest prawda. Skalar który obecnie żyje w moim akwarium, wygląda dobrze, chetnie spożywa pokarm. Jedynym objawem choroby może być mała ruchliwość i pływanie pod powierzchnią wody.
Pozdrawiam!!!
ODPOWIEDZ