Pytanie

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Adam666
Posty: 8
Rejestracja: 03 lis 2006 8:59

Pytanie

Post autor: Adam666 »

Czy mogę trzymać w akwa 25l
2 Gupiki
2 Kardynałki i
i kiryska?
Jesxteście głupi w większości.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Adamie, poczytaj posty na ten temat. Akwarium 25l jest ZA MAŁE na trzymanie jakichkolwiek ryb w dobrym zdrowiu i kondycji.
Kardynałki lubia sobie popływać, wieć to zbiornik za mały. Gupiki mają bardzo szybką przemianę materii i filtr może nie wydolić. Proponuję, żebyś poszukał większego zbiornika.

Nie dziwię się, że nikt nie odpisuje, skoro post poniżej znowu wszystko jest wałkowane.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Matrix
Posty: 254
Rejestracja: 22 lis 2005 13:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Matrix »

Ech to akwa jest zdecydowanie za małe, zgadzam sie z BARA, sugeruje najpierw zmontować wiekszy zbiornik, a dopiero myśleć o rybkach.
Awatar użytkownika
dafik
Posty: 214
Rejestracja: 12 wrz 2006 18:28
Lokalizacja: poznań

Post autor: dafik »

ja tak samo pozatym kiryski i kardynałki są rybciami stadnymi minimum 6 sztuk i dużo przestrzeni do pływania
112l
-para ramirezek
-6 miedzików
-1 brzanka zielona (reszta zdechła)
- teraz już 3 kiriski
Awatar użytkownika
domenicos
Posty: 189
Rejestracja: 20 lut 2006 13:36
Lokalizacja: Kraków

Post autor: domenicos »

A mi się z kolei wydaje, że przy 6 rybkach nie powinno być problemu. Ja mam m.in. takie akwa, a w nim Aquael Turbo 350 (przykręcony) i nawet jak się w akwa uzbiera sporo narybku (trzymam tam narybek do wielkości około 8-10mm), to i tak woda jest krystalicznie czysta. Oczywiście co tydzień ok 20% podmiana wody.

Inną sprawą jest natomiast fakt, iż ryby znacznie lepiej czują się w większym akwa ;-)
akwa 1:375l full JBL e901, skalary, bocje, kosiarki.
akwa 2:160l Tetra ex 700; malawi.
akwa 3:60l Fluval 204: rośliny
akwa 4:60l FZN-3 neony ;-)
akwa 5:25l;FZN-1 żłobek.
akwa 6:10l;żłobek 2.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

domenicos, tak właśnie jest jak piszesz: takie małe akwaria nadają się TYLKO jako kotniki. A nie dla dorosłych i w dodatku typowo stadnych ryb.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Adam666
Posty: 8
Rejestracja: 03 lis 2006 8:59

Post autor: Adam666 »

Głupstwo trzymam te ryby w dobrym zdrowiu. Pomyliłem się i akwa ma 17,5 litra. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Jesxteście głupi w większości.
Awatar użytkownika
michal92
Posty: 96
Rejestracja: 22 paź 2006 11:22
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: michal92 »

Może jak narazie żyje imm się według ciebie dobrze. Tym rybą jest na pewno źle, no ale twój wybór (ty je będziesz miał na sumieniu)
Awatar użytkownika
august
Pomocnik
Posty: 529
Rejestracja: 30 paź 2005 10:35
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: august »

jeśli uważacie że takie akwarium jest dobrym domem dla ryb to proponuje zamieszkajcie w łazience, ciekawe jak wam sie będzie żyło. (może nawet sie rozmnożycie :) niezbadane są wyroki Boskie)
Akwaria poniżej 40l można traktować tylko jako kotniki, nie ma od tego wyjątków.
Pozdrowienia Marcin
Obrazek

Paletki od 28.01.2007r początki
Obrazek
ODPOWIEDZ