rozmnazanie malawi

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Manthei
Pomocnik
Posty: 337
Rejestracja: 29 paź 2006 0:31
Lokalizacja: Borken

rozmnazanie malawi

Post autor: Manthei »

Witam.

Mam pytanko odnośnie pyszczakow Malawi, hoduje je od 8 miesięcy i wreszcie zaczeły sie rozmnażać. Zastanawiam sie czy odsadzić samice od reszty rybek. Mam w zbiorniku jeszcze inne gatunki. Jesli tak to czy wystarczy tylko samice przesadzić czy tez samca może wystarczy ja wsadzić do kojca pływającego w zbiorniku?
Ostatnio zmieniony 22 gru 2006 3:03 przez Manthei, łącznie zmieniany 1 raz.
le pianka
Pomocnik
Posty: 255
Rejestracja: 17 kwie 2006 5:51

Post autor: le pianka »

Ie wiem czy warto odsadzac saice. Jesli masz sporo kryjowek w akwa to maluchy sprytne, mocne dadza sobie rade. U mnie co chwila red-redy rozmnazaja sie i jeszcze ani razu nie odsadzalem samicy, a maluchow z kazdym tarlem przybywa. Z kazdego tarla zzawsze ocaleje kilka sztuk. Juz zaczyna sie przerybienie i w koncy bede musial pozbywac sie rybek. A to jest zawsze trudne.
lewy
Posty: 20
Rejestracja: 24 paź 2006 18:57
Lokalizacja: gniezno

Post autor: lewy »

Możesz odsadzić ale tylko samice,samiec nie jest jej do niczego potrzebny,jak u ludzi tylko do rozpłodu.Bez obrazy.
Awatar użytkownika
Manthei
Pomocnik
Posty: 337
Rejestracja: 29 paź 2006 0:31
Lokalizacja: Borken

Post autor: Manthei »

Dzięki za rady. Dwie osoby i dwie opinie(jak zawsze :? ). Zostawiłem samice w zbiorniku ale odłowiłem większe rybki, które juz samodzielnie po aqwarium pływały i odsadziłem bo samica juz ma tak pełny pyszczek ze jej sie nie mieszczą :lol: . Jeszcze raz dzięki.
ODPOWIEDZ