[100Litrów] zakładam ... pomocy

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Rybnik90
Posty: 51
Rejestracja: 11 paź 2006 8:12

[100Litrów] zakładam ... pomocy

Post autor: Rybnik90 »

Witam

czytając forum widze ze zwracacie uwagę na to ze małe akwaria sa do kwiatka nadają sie na narybek. Z biegiem czasu widze ze macie racje. Mam stare szczelne jesczze akwa 100L tz. 95 :P


Mam do niego filtr wewnętrzny na 110 Litów niestety nie wiem jakiej firmy i jaką ma moc. Kupiłem pod spod gąbke pod panele i postawiłem na 2 warstwy tej gąbki wymyte akwarium i dobrze wypłukane. Blat jest idealnie rowny ale wolałem zeby była ta gąbka bo a nóż pęknie dno i bedzie potop. Mam grzałkę niestety tez nie wiem jaka moc ale wiem ze ma termostat i ze tez jest na due akwa. Zobacze jak bedzie za słaba to wymienie. Pokrywa 2x18 wat

obsada jaka proponujecie ? Na bank beda tam molinezje czyli temperatura 22-26 do tego moze neon innessa ? albo jakis gupik ?
na doł kiryski albo glonojady?
z kazdego rodzaju po 10 rybek ... jak bedzie około 25 rybek nie bedzie przeludnienia ?

teraz jak z aranzacja


1.Hydrocotyle Leucocephala- 2 szt




2. Limnophila sessiliflora- 2szt.






3. Hygrophilia Polysperma-3szt.




4.Rotala rotundifolia - 4 szt ( 10-15 cm)



5.Ludwigia Repens-2 szt



6.Microsorium na korzen

7.Glossostigma- 10sadzonek



8.Ceratopteris siliquosa(paprotnica)- 1 szt



9.Heteranthera Zosterifolia-2 szt



10. Eleocharis acicularis (Sitowie igłowate)-30sadzonek



damy rade zrobic cos z tego?

teraz pracuje nad korzeniem


nie wiem co z CO2 jak mam zrobic zeby wszystkie roslinki w akwa z niego kozystały bo mam bimbrownie. Ale jak podawac zeby wszstkie dostały chodz troche CO2 ?

nastepnie co z twardoscia wody i pH i tak dalej jak ja mam to zmierzyc i kontrolowac to ?

co byscie mi jeszcze doradzili ?

moge dodac zdjecie zbiornikia 80-35-35

a tak po za tym to co mam zrobic zeby miec super roslinki ? czym nawozic ? prosze o porady ... chyba bede usiał swiatło wymienic na mocniejsze
Obrazek
Broki
Posty: 33
Rejestracja: 29 paź 2006 17:15
Lokalizacja: Barcin

Post autor: Broki »

Hej!

Na forum jestem od niedawna, ale już zdążyłem się sporo nauczyć.
Według mnie możesz mieć małe przerybienie, tzn. jeżeli dasz 10 molinezji, 10 newonków i 10 gupików a do tego jeszcze ekipa sprzątająca na dno. Na Twoim miejscu (jeżeli jestes zdecydowany na zakup po 10 rybek z gatunku) kupiłym maksymalnie 2 gatunki, np. molinezje + neonki.

Co do sprzątaczy, to zdecydowanie polecam kiryski (co najmniej 5-6 sztuk), bardzo ładne są np. kiryski panda. Na pewno odradzam mieszanie kirysków z glonojadami. Ja kiedyś tak miałem i gloniu zagryzł mi kirysa :(

Jezeli chodzi o filtr, to proponowałbym zmienić na nowy :) Co do grzałki to na razie wstrzymałbym się z zakupem nowej

To tyle mojego
Pozdrawiam :)
25 L - neony inessa, neony czerwone + kirys
63 L - w trakcie rozruchu
Awatar użytkownika
Rybnik90
Posty: 51
Rejestracja: 11 paź 2006 8:12

Post autor: Rybnik90 »

z obsada chyba tak zrobie

a co do roslin i ich nawozenia i innych zagadnien moge liczyc na pomoc ?
Obrazek
Awatar użytkownika
michal92
Posty: 96
Rejestracja: 22 paź 2006 11:22
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: michal92 »

Ja myśle żę z roślinami troche przesadziłeś. Kup mniejszą ilość, zasadź je a później czekaj aż się rozrosną. Tak na początek może kup sobie kulki na rozrost korzeni (roślinki się szybciej zakorzenią). Co do obsady to ja bym nie dawał tyle molinezji (góra 4-5) + 5-6 kirysków + 10 neonów innesa. I to by było na tyle.
pozdrawiam
Michał
Akwa 240l:
- 20 neonów innesa
- 5 bystrzyków ozdobnych
- 7 kirysków pstrych
- 5 zbrojników niebieskich
- 6 platek (na wydaniu)
- 2 piskorki
- dużo roślin... :)
45l Afryka:
w styczniu :)
Awatar użytkownika
Rybnik90
Posty: 51
Rejestracja: 11 paź 2006 8:12

Post autor: Rybnik90 »

kulki czyli torf ?
Obrazek
ODPOWIEDZ