problem z rybkami akwa 200 l

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
micho_123
Posty: 59
Rejestracja: 12 lis 2006 20:46
Lokalizacja: Częstochowa

problem z rybkami akwa 200 l

Post autor: micho_123 »

czesc !! mam pewien problem. od pewnego czasu w moim 200 l akwarium dzieją sie niezbyd dobre rzeczy ! w ostatnim czasie zdechło mi bardzo duzo ryb.niewiem dlaczego.
Obsada:
40xneon inessa
1xswiedzik kongolański.były 4
4xplekostomus
2xzbrojni.były czter
2xbocja wspaniła
0xskalar.były 4
2xramirezki.były 4
2xotosek
4xkirs pstry
2xbarwniak czerwonobrzuchy.były 5
2xgurami całujący
2xgurami mozajkowy.były 4
1xgurami niebieski
Niewiem co sie dzieje :(
parametry wody: NO2-0mg\l
NO3-od25do40mg\l
GH->13d
KH-3d
pH-7,5
prosze o szybką odpowiedź !
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Masz ogromne przerybienie! Nie wiem, jak długo masz akwarium, ale przy takiej ilości ryb nie sądzę, żeby długo zdrowo popływały...

Zrezygnuj przynajmniej z połowy nich. Oddaj świecika i gurami, liczbę neonów ogranicz do max 25szt. Zostaw tylko jednego plekostomusa (?) - i tak dla niego ten zbiornik jest za mały.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
danysan
Posty: 30
Rejestracja: 26 mar 2006 17:37
Lokalizacja: Działdowo

Post autor: danysan »

masz ogromne przerybienie to jest wasza jednyna rada nie ma posta gdzie by niebyło odpowiedzi masz przerybienie ja według was też mam napewno przerybienie a jakoś rybki sie dobrze czują a 25 neonów inssena to w tym akwariumwogóle nie bedzie widać ja bym zostawił te 40 może i masz troche za dużo rybek ale neony zotsaw przynajmniejja tak uważam pozdro nie chciałem nikogo urazić swoją wypowiedzią :D
70 litrów ogólniak
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

danysan, przerybienie o którym mowa jest jednym z większych błędów prawie wszystkich początkujących akwarystów i jest też przyczyną prawie wszystkich problemów związanych z utrzymaniem zbiornika i ryb z dobrej kondycji.

Więc nie dziw się, że prawie we wszystkich postach jest o tym mowa. Ale nie tylko piszemy "masz przerybienie" ale również wyjaśniamy dlaczego i co należy z tym zrobić. Jedni słuchają, inni nie, chociaż uważam to za podstawową wiedzę jaką każdy prawdziwy akwarysta powinien posiadać.

Z tego co pamiętam, to Ty też masz sporo ryb w małym litrażu.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

danysan niestety nic dodac nic ująć, całkowicie potwierdzam wypowiedz BARA. Zdarzają się przypadki, że w przerybionym zbiorniku jakoś w miarę wszystko funkcjonuje. Niestety wydaje się tylko, zapewniam, że ryby są niedotlenione jest im ciasno, są zestresowane, nie mogą odpowiednio rosnąć choć na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło że wszystko jest piękne i śliczne. W innych przypadkach po prostu zaczynają zdychac i nie musi być to przyczyna chorobowa. I potwierdzę również, że zapewne w powyższym poście przyczyną jest przerybienie. Choćby samych 5 gurami przy całej reszcie obsady to niestety nieporozumienie na litraż 200l i stąd najprawdopodobniej takowe skutki. ustabilizowany zbiornik to nie tylko odpowiednie parametry wody, ale równiez odpowiednia obsada. To taka prosta, jasna i logiczna złota zasada.

Pozdrawiam
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
Matrix
Posty: 254
Rejestracja: 22 lis 2005 13:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Matrix »

Ech, ale przerybienie, musisz z części rybek niestety zrezygnować, innej rady nie ma, no chyba, że masz miejsce na większe akwarium? Jeżeli tego nie zrobisz, nie przewiduje, aby rybki długo przetrwały. Dlatego też się nie dziwię, ze rybki padają z niedotlenienie. A w takich przypadkach dochodzi do przyduchy.
ODPOWIEDZ