[58] jaka obsada do nowego akwarium

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

aneta.n
Posty: 12
Rejestracja: 16 lis 2006 22:45

[58] jaka obsada do nowego akwarium

Post autor: aneta.n »

mam akwariumod ponad dwóch lat i już kilka gatunków rybek sie przez nie wydobyło. No wiecie jak to jest na początki zawsze coś nie wychodzi. Ale najbardziej mnie interesuje rodzina pilęgnicowatych. czy ktoś może mi doradzić jakie rybki mogłabym sobie sprawić. Miałam już pyszczaki jakie jeszcze ryby magłabym hodować w 58 litrowym akw. oczywiście z pielęgnicowatych. :o :?:

Regulamin
Awatar użytkownika
Matrix
Posty: 254
Rejestracja: 22 lis 2005 13:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Matrix »

Podaj jak masz akwarium zorganizowanie, a z ryb, oczywiście proponuje pielęgnicowate. Czyli np pielęgniczki ramirezy, kakadu,, a tak po prawdzie jaki rejon cię interesuje występowania pielęgnic.
AMNESIAC
Pomocnik
Posty: 233
Rejestracja: 11 wrz 2004 10:32
Lokalizacja: gdynia

Re: [58] jaka obsada do nowego akwarium

Post autor: AMNESIAC »

aneta.n pisze:Ale najbardziej mnie interesuje rodzina pilęgnicowatych. czy ktoś może mi doradzić jakie rybki mogłabym sobie sprawić. Miałam już pyszczaki jakie jeszcze ryby magłabym hodować w 58 litrowym akw. oczywiście z pielęgnicowatych. :o :?:
Zgrozą wieje. Pyszczaki w takim zbiorniku...
Na 58l możesz sobie wpuścić pielęgniczki (Ramirezy, Borelli, ew Kakadu), barwniaki czerwonobrzuche, naskalniki wężogłowe, księżniczki żółte lub z burundii. Jednak żeby dobrze się czuły w takim akwa muszą być jedynymi mieszkańcami akwarium (para), a akwarium musi mniej więcej odwzorowywać ich biotop.
pozdrawiam
pozdrawiam, katarzyna
63L mała Tanganika
212L w drodze
aneta.n
Posty: 12
Rejestracja: 16 lis 2006 22:45

Post autor: aneta.n »

jeśli chodzi o pyszczaki to nie zgroza mój znajomy ma 250l i trzyma w nim ok 30 pyszczaków od maleńkiego i jakoś urosły żyją i nie zdychają. :twisted:
Karola
Zaawansowany akwarysta
Posty: 617
Rejestracja: 25 paź 2005 13:12
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Karola »

W 250 litrach, a nie 58. Jeśli wszystko wiesz, zastanawiam sie po co pytasz. To Twój kolejny post, gdzie poddajesz krytyce cenne i dobre porady. Po co zatem tu zajrzałas?

PS. Kilu osobowa rodzina tez potrafi przeżyć w kawalerce 25m2. A jak myślisz dobrze im?
Per aspera ad astra

Obrazek
Awatar użytkownika
Matrix
Posty: 254
Rejestracja: 22 lis 2005 13:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Matrix »

Ech nie zauważyłem dokładnie tytułu postu, moi przedmówcy mają rację, 58 litrów to zdecydowanie zbyt mały litraż dla pyszczaków, więc albo zorganizujesz większy zbiornik lub zmienisz obsadę mieszkańców, innej rady nie widzę.
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Pielegnice do akwa 58 litrów?
Wg mnie muszlowce by sie nadawały.
Troche skał wapiennych, kilka egzemplarzy nurzańca śróbowego w rogach akwa, gruba warstwa piasku, muszle od dużych ampularii ewentualnie winniczków.
W tym akwarium powinny też być tzw. świderki czyli ślimaki które przekopują dno aby nie powstawały w nim strefy beztlenowe.
Tyle z mojej strony
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
Matrix
Posty: 254
Rejestracja: 22 lis 2005 13:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Matrix »

Hmm po zastanowieniu proponowałbym obsadę w stylu np: ławicy neonków lub razbor, do tego otoski jako rybki denne, które by stanowiły służbę sanitarną. Acha roślinki i akwarium powinno być dobrze zorganizowane.
ODPOWIEDZ