Co to za rybka?

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
K@sieńka
Posty: 7
Rejestracja: 25 lis 2006 14:21

Co to za rybka?

Post autor: K@sieńka »

Witam wszystkich akwarystomaniaków :) Mam pytanko. Ale po kolei: Mam koło domu oczko wodne. Za każdym razem, kiedy czyszczę filtr, znajduję tam małe karaski. Przenosze je do dużego akwarium i karmię dobrej jakości pokarmami wybarwiającymi, żeby wybarwiły sie szybciej niż rówieśnicy na wolności ;) Niedawno, przy ulewie woda z oczka wylała i... wszystkie rybki pływały w ogródku! Wyłapaliśmy wszystie duże, czerwone karaski, niestety, pewnie nie udało nam sie złapać wszystkich maluchów. Te, które znaleźliśmy przenieśliśmy do akwarium. Ostatnio zauwazyła, że jedna z rybek wygląda nieco inaczej niż inne. Przez dwa tygodnie uważnie obserwowałam odmieńca. Kilka dni temu przegrzebałąm wszystkie książki akwarystyczne i doszłam do wniosku, że jest to... różanka! Nie mam pojęcia, jak znalazła się w oczku! Nie jestem pewna, czy to na pewno różanka- czatowałam dziś chyba z godzinę z aparatem, ale spryciula nie dała sobie zrobić wyraźniego zdjęcia nawet podczas karmienia. Ma ok. 2cm tak jak większość małych karasków. Jest nieco jaśniejsza i ma ładny, srebrzysty połysk i mniejsze niż karasie łuski. Ostatnio zaznaczył jej sie na tylnej częąści ciała błękitny pas. Rybcia jest smuklejsza od reszty. Czy to może być różanka? Jak sie nią opiekować? (Jakby co, nie jestem początkującym akwarystą- mam inne akwaria) Dziękuję z góry za pomoc
ODPOWIEDZ