Barwniak czerwonobrzuchy

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!
Po pierwsze w takim akwa i z tym przerybieniem i tak nic z mlodych nie bedzie. Po drugie kup rybka chocby 60x30x30 (54l) akwa a zobaczysz jak pieknie rodzice potrafia mlode prowadzic i sie nimi opiekowac. Normalnie samiczka pilnuje mlodych, samiec sie zadko udziela i zadko przejmuje role opiekuna. On chroni raczej rewir i odgania intruzow! A w tak malym akwa nawet jego partnerka wydaje mu sie byc inruzem...poprostu zbyt ciasno tym rybkom. Naprawde 54l to min dla 1 parki barwniakow!
Pozdrawiam Marcin!
AVE
Posty: 2
Rejestracja: 14 wrz 2006 18:41

Post autor: AVE »

ok dzięki za pomoc
gregor r
Posty: 88
Rejestracja: 24 kwie 2006 8:12

Post autor: gregor r »

To znowu ja chyba samiczka złożyła mi ikrę bo większość czasu przesuaduje w kokosie a przed nim usypana jest górka! i samiec nie dopuszcza tam żadnej ryby. I mam w związku z tym pytanko czy mogę dokonać podmiany wody i oczyścić szyby z glonu? Czy może lepiej przeczekać

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 0dae9.html
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!
Jezeli podmienisz wode o tych samych parametrach to jak najbardziej.
Czesc Marcin!
gregor r
Posty: 88
Rejestracja: 24 kwie 2006 8:12

Post autor: gregor r »

Ok dzięki sum, a czy mogę przenieść małe do mniejszego akwarium 15l czy zostawić je z rodzicami w ogólnym.
gregor r
Posty: 88
Rejestracja: 24 kwie 2006 8:12

Post autor: gregor r »

Dzisiaj wypłynęły pierwszy raz z kokosa jest ich około 20 sztuk! Już przygotowałem dla nich oddzielne akwarium ale nie wiem czy je przenosić bo są tak małe że boje się że coś im zrobie! Jak narazie rodzice opiekują się nimi wzorowo! jak długo będą się nimi opiekować?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... d71ae.html
ODPOWIEDZ