problem z wodą

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Neisa
Posty: 28
Rejestracja: 21 lis 2006 12:44
Lokalizacja: Warszawa

problem z wodą

Post autor: Neisa »

Mam akwarium 112L, dł 80, szer 35, wys 40. Filtr (Aquael Turbo Filter 350) działa już od tygodnia, bez jednego dnia, temp. 26st. C.
Zrobiłam test wody po 2 dniach od startu i wygląda to następująco:
NO3 0-10
TwO 14-21st
TwW 15-20
pH ~8

Niestety testy są kiepskie, bo pokazują przedziały (tak jak już pisałam w innym temacie). Jutro wybieram się znów do sklepu po rośliny, więc zakupię porządne testy.

Woda po 2-3 dniach była bardzo przejrzysta, więc się ucieszyłam, bo filtr się sprawdza i jest ok.

Bez mojej zgody mój małżonek zastosował startery bakteryjne do akwarium w kroplach Aqua Vital Conditioner firmy Aquarium Munster (niemiecka) oraz bakterie nitryfikacyjne do filtra w proszku.
Chciałam by akwarium pochodziło i dojrzało samo i w razie czego coś zastosować tak jak radzicie tu na forum, ale niestety przepadło.
Po jednym dniu od podania tych specyfików woda stała się mętna i jest tak już od 2 dni. Myślałam, że tak jak na początku, woda się przefiltruje i będzie ok, ale na razie nic się nie zmienia. Zastanawiam się czy w takim wypadku mogę posadzić jutro rośliny? Wiecie czemu tak się stało? Będę wdzięczna za każdą pomoc. Jakie testy teraz muszę zrobić?
Muszę zacząć od początku i zmienić wodę?

Dziękuję za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
dafik
Posty: 214
Rejestracja: 12 wrz 2006 18:28
Lokalizacja: poznań

Post autor: dafik »

co do mętnej wody to przejdzie zawsze tak jest przy stosowaniu bio startów
112l
-para ramirezek
-6 miedzików
-1 brzanka zielona (reszta zdechła)
- teraz już 3 kiriski
Awatar użytkownika
kordare
Akwarysta
Posty: 343
Rejestracja: 17 lut 2006 10:39
Lokalizacja: radom-londyn

Post autor: kordare »

Witam,mysle ze nie ma sie co martwic, Twoje akwarium dojrzewa i zachodza w nim rozne procesy chemiczne.W Twoim przypadku moze to byc "zakwit" pierwotniakow,wystarczy mocno napowietrzac wode i po 3 dniach bedzie ok.
Pozdrawiam
'Bog stworzyl czlowieka, bo nie spodobala mu sie malpa.
Dalszych eksperymentow zaprzestal'
ODPOWIEDZ