Spatyphylum willisi?

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Swirek1979
Posty: 7
Rejestracja: 09 gru 2005 21:21

Spatyphylum willisi?

Post autor: Swirek1979 »

Mam nowa roślinkę w akwarium. Nazywa się jak napisałem wyżej!

Może ktoś coś o niej wie?

pozdrawiam!
Awatar użytkownika
kordare
Akwarysta
Posty: 343
Rejestracja: 17 lut 2006 10:39
Lokalizacja: radom-londyn

Post autor: kordare »

Witam,prawdopodobnie podales zla nazwe tej rosliny.Wydaje mi sie ze poprawna nazwa to :SPATHIPHYLLUM WALLIS,jezeli mam racje to ta roslinka nie jest roslina akwariowa, coprawda moza ona czasowo przebywac pod woda ale tylko na pewien okreslony czas-potem gnije.
Pozdrawiam
'Bog stworzyl czlowieka, bo nie spodobala mu sie malpa.
Dalszych eksperymentow zaprzestal'
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Jak juz napisał Kordare, to nie jest roslina akwariowa, pod woda wytrzyma jakis miesiąc, potem zginie.
Skrzydłokwiat (bo to jej polska nazwa) dobrze rośnie w paludarium w wilgonym powietrzu i przy średnim oświetleniu.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Swirek1979
Posty: 7
Rejestracja: 09 gru 2005 21:21

Post autor: Swirek1979 »

No szkoda!

Szkoda że taki sklep jakim jest "ZOOH..", największy zoologiczny sklep, hurtownia zoologiczna w Lublinie, wciska takie rzeczy swoim klientom. A pytałem!

Panowie z tego sklepu rozczarowaliście mnie:(

Więc cóż straciliście kolejnego stałego klienta.
Sądziłem że jesteście profesjonalistami, ale niestety zawiodłem się!

Pozdrawiam wszystkich oprócz sprzedawców z tego zoologicznego lubelskiego sklepu!
gilliam
Akwarysta
Posty: 794
Rejestracja: 07 lis 2006 14:39
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: gilliam »

Roślinki nie wyrzucaj. Wyjmij z wody. Posadź w przepuszczalnym podłożu lub uprawiaj hydroponicznie. Nie przelewaj, ale też nie wysusz podłoża. Skrzydłokwiaty pięknie wyglądają w czasie kwitnienia.

Swoją drogą, rośliny takie jak spathiphyllum, chlorophytum, dieffenbachia czy dracaena mogą być w akwa, ale nie wytrzymają długo, maks. kilka tygodni. Więc może to nie oszustwo sprzedawców, tylko potrzeba krótkodystansowców? Dodam, że ta same roślinki kupione w kwiaciarni nie są takie same zapewne, co te sprzedawane w akwartstycznych. Rośliny rosnące w ziemi mają zdolność do wytwarzania korzeni wodnych, ale w ziemi tego nie robią, dopiero w wodzie lub uprawie hydroponicznej.
Obrazek
ODPOWIEDZ