nietypowy liść C.cornuta

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

nietypowy liść C.cornuta

Post autor: BARA »

Witam,

mam u siebie w akwarium Ceratopteris cornutę, rosnącą w całkowitym zanurzeniu z korzeniami częściowo przyciśniętymi kamieniem i częściowo wplecionymi w mech jawajski. Ma piękne liście, sięgające na lustro wody. Zawsze sztuk 3-4. Jedne obumierają, inne się rozwijają. Ciągły proces. Jest to piękna roślina i bardzo cieszy moje oczy. Ku mojemu zdziwieniu dwa ostatnie liście różnią się mocno od pozostałych. Są kłujące, chociaż nadal piękne. Patrz zdjęcia poniżej.

Zastanawia mnie, czy ktoś z Was już sie spotkał z takim zjawiskiem? Co ono oznacza?
Ostatnio zmieniony 17 lis 2009 14:52 przez BARA, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

W akwarium mego wujka ta roślina też miała takie liście, one pojawiały sie tam tylko latem, zimą ma normalne liście
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Cześć Chemik, to jak widzisz u mnie jest dokładnie odwrotnie. Jeżeli chodzi o pory roku oczywiście.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ