akwa 300l klopot z klarownoscia wody!!

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
los sultanos
Posty: 54
Rejestracja: 22 paź 2006 12:38

akwa 300l klopot z klarownoscia wody!!

Post autor: los sultanos »

witam
jestem nowym uzytkownikiem forum mam akwarium o rozmiarach 150x50x40,na poczatku wysypalem cale dno piaskiem kwarcowym i popelnilem blad wpuszczajac ryby po 3 dniach zamiast poczekac... piasek nie sprawdzil sie wiec zasypalem go bialymi kamieniami prosze o jakies sugestie czemu woda nie jest krystaliczna co moge zle robic?? moze za duzo zarcia??
eiude
Awatar użytkownika
jabol
Pomocnik
Posty: 478
Rejestracja: 10 lis 2005 12:07
Lokalizacja: Łódź

Re: akwa 300l klopot z klarownoscia wody!!

Post autor: jabol »

los sultanos pisze: czemu woda nie jest krystaliczna co moge zle robic?? moze za duzo zarcia??
tzn JAKA jest ? (kolor)
radek jablonski - jabol
GSM: 693 74 85 47
skype: radekjablonski
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

podaj obsadę, sprzęt, rośliny, parametry wody. Opisz swój zbiornik.

Błąd: zbyt szybko wpuściłeś ryby. Brak bakterii nitryfikacyjnych może spowodować zatrucie i śmierć całej obsady.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Re: akwa 300l klopot z klarownoscia wody!!

Post autor: chemik4 »

los sultanos pisze: wysypalem cale dno piaskiem kwarcowym
wypłukales go dobrze przed wsypaniem do akwarium?
los sultanos pisze: piasek nie sprawdzil sie wiec zasypalem go bialymi kamieniami
Czy te biale kamienie to kruszony marmur/wapień? bo jeśli tak to bedziesz miał problemy z wysokim pH wody.
Sprawdź te kamienie -> kilka kamyków do kubka i zalej octem, jak sie pojawią babelki/piana to znaczy że to jest wapień/marmur i kamienie nie nadaja sie do akwarium bo podnoszą pH i twardosc wody
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
los sultanos
Posty: 54
Rejestracja: 22 paź 2006 12:38

moze opisze co i jak jaki mam sprzet jaka obsada itd..

Post autor: los sultanos »

akwarium ma rozmiar 150 dlugosc 50 szerokosc i 40 wysokosc jest na nim pokrywa z dwoma jazyniowkami 36w.Filtry to unifilter 1000 firmy aqael i czeski filterek o mocy 10w jest na nim napisane ze do akwarium od 100 do 200 litrow oczywiscie chodza 24 na dobe.Obsada to 4 pyszczaki zolte dwa gebacze para pielegnic zeberek 4 pielegnice czerwieniaki dwuplame dwie mlode pielegnice niebieskoluskie okolo3cm dwie akary pomaranczowo pletwe w takiej samej wielkosci 4 glonojady syjamskie okolo 5cm jeden zbroinik 15 cm oraz sum kirysnik 10 cm oraz moje oczko w glowie ukleja zlapana w rzece miala 1 cm teraz ma okolo 12:).rybki karmie raz dziennie wolowina oraz na uzupelnienie podaje im spiruline. Wode podmienieam w ilosci okolo 40 l co tydzien woda jest juz troche lepsza od czasu gdy pisalem pierwsza wiadomosc ale jest i tak troche jakby mleczna prosze o jakies rady
eiude
los sultanos
Posty: 54
Rejestracja: 22 paź 2006 12:38

Post autor: los sultanos »

aha zapomnialem jeszcze sa dwie mekki i brzanka rekinia oraz sum reknia a co do kamieni to kupilem je w sklepie zoologicznym wiec chyba sa do akwa...








OPCJA ZMIEŃ :twisted:
eiude
los sultanos
Posty: 54
Rejestracja: 22 paź 2006 12:38

woda!

Post autor: los sultanos »

sprawdzielm kamienie zalalem je octem i nic sie nie dzialo czyli to nie jest wapien ani marmur zapomnialem napisac jeszcze ze w akwarium mam sporo piaskowca i czy to nie od niego pytalem w sklepie akwarystycznym i powiedzial mi gosc ze nie od tego

nie pisz posta pod postem, uzywaj opcji ZMIEŃ!!!!!!!!!!!!!!!
eiude
Awatar użytkownika
Rybaczki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 580
Rejestracja: 02 mar 2006 1:58

Post autor: Rybaczki »

Ogólnie jak na moje oko to jakoś gęsto w Twym akwa i obsada...
Zmierz związki azotowe bo tak niewiele można wywnioskowac
Airgun H... :-P
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!
Moim zdaniem. Zbyt szybko zarybione akwa....nie dojrzale....atak pierwotniakow. Stad mleczna woda! Dlaczego piach kwarcowy sie nie sprawdzil? W sklepach ZOO sprzedaja tez wapniaki do Malawi lub Tanganiki.
Podmien lekko wode - 1/5 i dodaj Bakterii-nitryfikacyjnych dostepnych w kazdym Zoologu. I czekaj! Jak wszystkie rybki przezyja 3 tygodnie bedziesz mial szczescie.(Lub one)
Czesc Marcin!
PS: A to odpisalem innemu Userowi na podobny problem...
Cytat: Hey!
Nie chcialem Ciebie dolowac!...
Poprostu taki jest cykl azotowy!
Kiedy zalewa sie nowe akwa nie istnieja (Jest ich bardzo nie wiele) Bakterie nitryfikacyjne w akwa i filtrze. Wszelkie odchody ryb i czastki rozkladajacych sie roslinek przemieniaja sie w zaleznosci od pH w Ammonium lub Ammoniak. Dopiero gdy Bakterie ( Nitrosomonas i Nitrosococcus) sie rozwina przetwazaja one Ammoniak i Ammonium w bardzo trujacy Nitrit (NO2). Dopiero gdy w wodzie istnieje Nitrit zaczyna sie dalsza grupa bakterii rozwijac (Nitrobacter i Nitrocystis). Ktore oksyduja Nitryt w Nitrat. Ktory nie jest mocno trujacy! Ten czas w ktorym ta druga grupa Bakterii sie jeszcze nie rozwinela i stezenie NO2 wzrasta. Nazywany jest Nitrit pick (pick = szczyt) To wlasnie zjawisko wystapilo w Twoim akwa! Ten Nitrit pic wystepuje miedzy 2 a 5 tygodniem po zalaniu akwa. Ty wymieniajac wode przedluzasz tylko ten cykl! Podaniem jednak kolonii Bakterii nitryfikujacych skraca sie ten czas do okolo polowy...
Wiec mysle, ze teraz wiesz jak powinienes postapic...???
Pozdrawiam Marcin!
los sultanos
Posty: 54
Rejestracja: 22 paź 2006 12:38

Post autor: los sultanos »

witam

woda jakby lepszza przestala byc mleczna!!! ale nie jest jeszcze idealna jest duzo lepiej widze juz drugi koniec slabo ale widze!! co teraz zrobic mam zamiar wymienic z 20% wody.
Mm jeszcze jedno pytanie ile pyszczak nosi male w pysku bo sa widoczne male rybki od jakis dwóch dnie.. rybka jest odzielona

pozdrawiam
eiude
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Oddzielona? Zapewne w dojrzalym akwa!?
Marcin!
los sultanos
Posty: 54
Rejestracja: 22 paź 2006 12:38

Post autor: los sultanos »

tak odzielilem ja do akwa 65l ktore mam od 3 miesiecy.
eiude
ODPOWIEDZ