Czy można tak?

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Pejkuś
Posty: 35
Rejestracja: 02 gru 2006 16:13

Czy można tak?

Post autor: Pejkuś »

Czy moge trzymac 1 samca na 2 samice , czy te samice nie bedą siebie atakowac tak jak to robia samce gdy sa dwa. Prosze o pomoc.

Pozdrawiam Pejkuś.

Napisz o jakie ryby Ci chodzi i jakie masz akwarium, Chemik4
Awatar użytkownika
Manthei
Pomocnik
Posty: 337
Rejestracja: 29 paź 2006 0:31
Lokalizacja: Borken

Post autor: Manthei »

Czesc.
Oczywiscie ze mozna trzymac jednego samca i dwie lub wiecej samic, a nawet jest to wsazane. Samice raczej sie nie ganiaja jak samce.
Powiedz lepiej jakie masz rybki na mysli to napewno bedzie mozna ci lepiej pomoc :wink: . Czekam na odpowiedz.
Opis twojego akwarium tez by sie przydal :wink: .

Pozdrawiam!!!

Chemik chyba wyczerpujaco odpowiedzial :wink:
Ostatnio zmieniony 09 gru 2006 17:00 przez Manthei, łącznie zmieniany 1 raz.
Pejkuś
Posty: 35
Rejestracja: 02 gru 2006 16:13

Post autor: Pejkuś »

Przepraszam zapomniałem o najważniejszym chodziło mi o mieczyki hellera a akwa mam 55 litrowe.
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Oczywisice że można, kilka lat temu miałem kilka samic i 2 albo 3 samce i jakos żyły w zgodzie (akwarium ok 220 litrów).

PS. na mieczyki masz za małe akwarium
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Pejkuś, w innym temacie napisałeś, że masz akwarium 200l i zamierzasz trzymać w nim mieczyki. To tak naprawdę o co teraz pytasz? Jaki masz zbiornik w rzeczywostości?

55l to bardzo mocno za mało na mieczyki.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Pejkuś
Posty: 35
Rejestracja: 02 gru 2006 16:13

Post autor: Pejkuś »

To akwarium o którym teraz pisze to jest mojego kolegi a on ze niema neta to poprosił mnie abym sie spytał czy może w taki akwarium czymac taka kombinacje czyli 2 samice i 1 samica mieczyków bo ja dokładnie nie moglem mu pomóc bo tez jestem poczatkujacym.

Pozdrawiam Pejkuś.
Encza
Posty: 28
Rejestracja: 14 gru 2006 19:38
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Encza »

BARA pisze: 55l to bardzo mocno za mało na mieczyki.
W książce akwarystycznej pisało, że mieczykom wystarcza min. 60 l.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Książki akwarystyczne często podają głupoty... Jak można trzymać ryby dorastające do 15 cm i mające bardzo szybką przemianę materii w 60l? Nie widzisz w takiej informacji nic bezsensownego?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Encza
Posty: 28
Rejestracja: 14 gru 2006 19:38
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Encza »

Jak dla mnie to przecież informacje czerpie się z książek więc dziwne, ażeby książka kłamała.... Nie widziałam jeszcze 15-centymetrowego mieczyka :lol: . Najwyżej 7-centymetrowy.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Żartujesz? Nigdy nie widziałaś pięknego, zdrowego i dobrze wyrośniętego mieczyka? Żałuj, bo to naprawdę piękny widok, zarówno samca jak i samicy. Ale takie normalne, zdrowe ryby rosną do swoich prawidłowych rozmiarów tylko w zbiornikach odpowiadającym litrażem dla ich potrzeb. W małych akwariach (poniżej 90l) karłowacieją. Aż przykro patrzeć...
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Encza
Posty: 28
Rejestracja: 14 gru 2006 19:38
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Encza »

Oj żałuję, ale może kiedyś zobaczę. Ale wróćmy do tematu :) .
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Mialem kilka lat temu w stawku (ok 2000 litrów) kilka mieczyków i urosły naprawde duże, największa samica - ok 14 cm (inne ok 12), samce miały ok 10 cm. Czerwony kolor u nich był bardzo intensywny. Ryby były karmione planktonem i miały nieograniczony dostęp do glonów (dno stawku przypominalo łąke). Mieczyki mieszkały tam od połowy maja do ok 20 września, razem z nimi przebywały też platki (samiczki ok 7 cm) i gupiki (też duże)

PS. sorry za OT
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
spilok
Posty: 10
Rejestracja: 16 gru 2006 18:43
Lokalizacja: orzesze

Post autor: spilok »

ten baniak jest zamały na mieczyki ja mam 12 mieczyków w 120 l i żyją w zgodzie z innymi rybami ale na 60 l nie polecam.chcerz tam trzymać inne ryby
moje akwa 120 l obsada 12 mieczykow 10 neonkow 2 glonojady
3 skalary 1długonos ciernisty
ODPOWIEDZ