Ciemna woda

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
darekp11
Posty: 14
Rejestracja: 19 gru 2006 18:03
Lokalizacja: Zielona Góra

Ciemna woda

Post autor: darekp11 »

Hej, od miesiąca mam akwa 112l a od jakiegoś czasu, ok 2 tygodni woda w akwarium zrobiła się ciemna, mało przejrzysta. Od napowietrzania na całej powierzchni robi się korzuch bąbelkowy. Woda mocno brudzi pokrywę i oświetlenie (na brązowo). Przez ostatni tydzień leczyłem ospę rybią u Neonów czerwonych i mieczyków :( przy użyciu ectopuru i costopuru (SERY). Parametry wody pH - 7,3; twardość GH - 17; NO2 - 0,1-0,3. Co mogę zrobić, żeby woda zrobiła się przejrzysta? :(
Awatar użytkownika
kordare
Akwarysta
Posty: 343
Rejestracja: 17 lut 2006 10:39
Lokalizacja: radom-londyn

Post autor: kordare »

Witam
Twoje akwarium jest "swieze" i dlatego tworzy Ci sie na powierzchni korzuch bakteryjny-jest to normalna rzecz w swiezych akwariach z nieustabilizowana rownowaga biologiczna.Po uzyciu chemii musisz wlozyc wegiel do filtra na 2-3 dni zeby pozbyc sie chemii a przy okazji wegiel usuwa tez zabarwienie wody i nieprzyjemny zapach.
Pozdrawiam
'Bog stworzyl czlowieka, bo nie spodobala mu sie malpa.
Dalszych eksperymentow zaprzestal'
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Darek, podmieniaj wodę! Stosując tak mocne leki do świeżego akwarium wybiłeś sporą część bakterii nitryfikacyjnych! Wymieniaj regularnie około 20% na odstałą.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
darekp11
Posty: 14
Rejestracja: 19 gru 2006 18:03
Lokalizacja: Zielona Góra

Ciemna woda

Post autor: darekp11 »

kordare pisze:Witam
Twoje akwarium jest "swieze" i dlatego tworzy Ci sie na powierzchni korzuch bakteryjny-jest to normalna rzecz w swiezych akwariach z nieustabilizowana rownowaga biologiczna.Po uzyciu chemii musisz wlozyc wegiel do filtra na 2-3 dni zeby pozbyc sie chemii a przy okazji wegiel usuwa tez zabarwienie wody i nieprzyjemny zapach.
Pozdrawiam
Dzięki, podmieniłem wodę, włożyłem do filtra węgiel aktywny i ... czekam. Po wymianie wody widoczność w akwa znacznie się poprawiła.
Za dni usunę węgiel i pozostawię akwarium samemu sobie, niech dojrzewa.
Mam jeszcze jedno pytanie do Ciebie, czy można wsypywać sól kamienną do akwarium w celu wybielenia wody i zapobiegawczo przeciw chorobom?
Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt.
Awatar użytkownika
kordare
Akwarysta
Posty: 343
Rejestracja: 17 lut 2006 10:39
Lokalizacja: radom-londyn

Post autor: kordare »

Witam
W akwarystyce slodkowodnej uzywa sie soli niejodowanej w celu poprawienia ogolnej kondycji ryb w proporcjach 10g na okolo 50 Litrow wody.
Pozdrawiam
'Bog stworzyl czlowieka, bo nie spodobala mu sie malpa.
Dalszych eksperymentow zaprzestal'
Awatar użytkownika
darekp11
Posty: 14
Rejestracja: 19 gru 2006 18:03
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: darekp11 »

Kordare, dzięki i życzę spokojnych i wesołych Świąt orza pomyślności w nowym roku

Bara Tokie również dzięki i spokojnych Świąt oraz bogatego Gwiazdora i ... do siego roku
ODPOWIEDZ