[42l] Ogólne- kosteczka

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

macwiernik
Pomocnik
Posty: 350
Rejestracja: 23 maja 2006 19:01
Lokalizacja: Ho hO...

Post autor: macwiernik »

Na to czarne na listkach z naturalnych metod dobre moga byc otoski :) Tylko, ze przypuszczam, ze juz masz malo miejsca w akwa...:/
A z sztucznych, to sprobuj srodka na glony, np. algumin, ale nie ma pewnosci, ze pomoze i delikatnie wyczysc liscie reka... :)
Ostatnio zmieniony 24 cze 2006 8:24 przez macwiernik, łącznie zmieniany 1 raz.
" Skandal zaczyna ... " ]:->
Hoduj przez "h", a nie "ch"... ;)
ewaf
Posty: 94
Rejestracja: 12 kwie 2006 21:54
Lokalizacja: Ś-cie

Post autor: ewaf »

Ano dokładnie żadnej rybki wiecej bo i tak jest ich odrobine za duzo, zresztą otoska u mnie dostac jest tak samo łatwo jak widzieć padający śnieg w lipcu :( szukałam i czekałam i w efekcie kupiłam glonojadki jako tymczasowa pomoc.
Wyczyścic delikatnie tego sie nie da, siedzi mocno, a srodka na glony wole juz teraz nie dawac ze wzgledu na krewecie :)
Jest szansa że kiedys samo sobie zniknie ? Co to dokładnie może byc i czy to może złe światło tak mi psoci. Zielone glony tez sa, ale niech sobie będą one tak mocno mi nie przeszkadzają.
Obsada lekko sie zmieniła bo mi choróbsko załatwiło kilka rybek, zostały tylko 3 razborki ale dokupywac wiecej nie będe ze wzgledy na lekki tłok, doszły moje wymarzone czerwone krewecie :D i dwa wszedobylskie ślimaczki akrobatki :D
Awatar użytkownika
zielonyjezus
Posty: 114
Rejestracja: 26 mar 2006 11:35
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: zielonyjezus »

u mnie to czarne powstalo jak mialem za duze azotany. z kilku roznych powodow zrobilem restart, usunalem to czarne, czasem z kawalkiem rosliny i problem zniknal. wydaje mi sie wiec ze powinna pomoc wymiana czesci wody i usuniecie mechanicznie najwiekszych kep i zgromadzen.
z tego co czytalem to to sa prawdopodobnie glony brunatne ktore rozwijaja sie w zlych warunkach, ale doszedlem do tego tylko na podstawie lektur bez zdjec wiec nie jestem pewien
ewaf
Posty: 94
Rejestracja: 12 kwie 2006 21:54
Lokalizacja: Ś-cie

Post autor: ewaf »

ha miałam chwilke i przypomniało mi sie ze jest tu fajny temacik z linkiem do stronki o glonach i juz wiem co to jest. Mam w akwa zielenice i krasnorosty :roll: http://www.glony.republika.pl/galeria-krasnorostow.htm ostatnie zdjęcia jakby robione w moim akwa.
ewaf
Posty: 94
Rejestracja: 12 kwie 2006 21:54
Lokalizacja: Ś-cie

Post autor: ewaf »

Dawno nie pisałam w tym temacie, niestety z czarnymi i zielonymi glonami mam dalej problem szczegolnie na starszych listkach. Przeszłam zmiane na piasek kwarcowy i ponownie na żwirek, ilośc krewetek drastyczne sie zmiejszyła, ale wzrosła ilość ampularii :lol: Poprzednie bojowniki samce nie interesowały sie krewetkami czego nie moge powiedzieć o paniach bojowniczkach 8)
Niestety musiałam zrobić bardzo brzydką rzecz żeby ograniczyć grubość żwirku, powsadzałam roślinki w kieliszki, jest to tak zrobione że z daleka nie wdać ale jednak jest :?
Mech marnieje, chyba za mało światełka, pelia która do tej pory pięknie rosła nie chce rosnąć, nawet spod siatki nie wyglądneło odrobinke juz od miesiąca :( za to mam też problem z inną roślinką że za szybko rośnie i za bardzo szeroko, to chyba ona jest winowajca złego rośniecia innych roślin, przycinac nie bardzo chyba jest jak jedynie od dołu i posadzić na nowo.
Zdjęcie zrobione na lekkiego szybcika i oczywiście odwieczny problem ostrość, naprawde nie wiem jak robicie zdjecia że tak ślicznie wychodzą.
http://mioll.fretki.org.pl/upload/pliki ... 497b44.jpg
http://mioll.fretki.org.pl/upload/pliki ... d6f71f.jpg
Jutro mija rok od mometu pojawienia sie w naszym domu rybki, pana bojownika :twisted: niestety nie tego co widać na zdjeciu.
ODPOWIEDZ