Płetwy bojowników

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Mikołaj
Posty: 2
Rejestracja: 29 paź 2006 14:53
Lokalizacja: mazowieckie

Płetwy bojowników

Post autor: Mikołaj »

Witam. Dziś zauważyłem u bojownika jakby wyrwane płetwy. :shock: Samczyk przebywa z dwoma samiczkami w 30l akwarium. Akwarium jest dosyć dobrze zarośnięte, jest filtr. grzałka ( ale czasami się grzałka psuje) CZy to może być od grzałki czy poprostu mu samiczki obgryzły ? A dodam , że w akwarium są też 2 kiryski. CZekam na odp.
kiler
Akwarysta
Posty: 494
Rejestracja: 08 lis 2005 16:49
Lokalizacja: Słubice

Post autor: kiler »

samca zapewne podskubuja samice
jesli kupiles mlode samice moze sie okazac ze ktoras z nich jest tak naprawde mlodym samcem
oddziel samca na jakis czas od samic jak nadal pletwy beda mu sie strzepic to moze znaczyc ze albo sam sie kaleczy albo ma chorobe pletw a jesli nie to bedzie znaczyc ze samiczki jego podskubuja
pozdrawiam :)
Póki co 96 litrów-amazonka
Encza
Posty: 28
Rejestracja: 14 gru 2006 19:38
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Encza »

Miałam to samo. Tylko była jedna samica. Myślałam, że to zaloty, ale nie. Oddzieliłam je i jakoś za parę dni włożyłam znów razem. Zaobserwowałam, że samica podgryza samca. Łapała za płetwy, wyrywała je i zjadała :shock: . Samice oddałam koleżance, a samiec zdechł....
Awatar użytkownika
al
Początkujący pomocnik
Posty: 114
Rejestracja: 11 maja 2006 11:15
Lokalizacja: Toruń

Post autor: al »

Mogło być tak, że samica była gotowa do tarła ( pionowe paski) , a samiec nie chciał budować gniazda. Zdażają się takie osobniki. I dlatego samica atakowała samca. Też tak miałem. kupiłem nowego młodego samca, i po 2 dniach mam ikrę.
spilok
Posty: 10
Rejestracja: 16 gru 2006 18:43
Lokalizacja: orzesze

Post autor: spilok »

myślę że to samice obgryzają mu pletwy a jakiej wielkosci masz akwa
moje akwa 120 l obsada 12 mieczykow 10 neonkow 2 glonojady
3 skalary 1długonos ciernisty
Mikołaj
Posty: 2
Rejestracja: 29 paź 2006 14:53
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: Mikołaj »

30l ale jużżodsadziłem samice
ODPOWIEDZ