Rybki

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
adirock
Posty: 7
Rejestracja: 25 gru 2006 12:34

Rybki

Post autor: adirock »

Witam! Mam taki problem: prosze mi powiedzieć jaka ma być średnio tęperatura wody dla gupików. Bo od jakiegoś czasu zaczynają mi zdychać i woda robi sie mętna i na roślinkach pojawiają sie małe glony mam małe akwarium bo narazie jestem początkującym AKWARIUM : 30L
prosze o odpowiedź. :(
adirock
Awatar użytkownika
Dawidek_1990
Posty: 81
Rejestracja: 11 gru 2006 18:19
Lokalizacja: Jaworzno

...

Post autor: Dawidek_1990 »

Witam!
Odpowiednia temperatura dla tych rybek to 20*C - 23*C , odmiany szlachetniejsze sa bardziej wrazliwe i wymagają wyższej temperatury (nawet do 27*C ).

(a z ciekawości - jaka masz jeszcze obsade - nie masz moze przerybienia ?, woda metna - moze za duzo pokarmu skoro mowisz ze poczatkujacy, a i jaka filtracja i gdzie baniaczek jest ulokowany ?)
adirock
Posty: 7
Rejestracja: 25 gru 2006 12:34

Rybki

Post autor: adirock »

Dawidek_1990---Chyba masz racje co do tego pokarmu daje dużo że aż zlatuje na dno a one w ogóle nie chcą jeść - A co do przerybienia to nie ma mam tylko 2-pary gupików i 2 neonki .
:) :) :) :) :) :) :) :D :D :D :D :D :D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Filter mam na tylnej szybie koło roślinek. 8) 8) 8) 8)
adirock
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

A co do przerybienia to nie ma mam tylko 2-pary gupików i 2 neonki .
2 neonki? Neony hoduje sie w stadzie a nie parami, lepiej je komuś oddaj kto ma ich stado, będą sie wtedy wiele lepiej czuły, a to że 30 litrów dla neonów za mało to już szczegół...
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
adirock
Posty: 7
Rejestracja: 25 gru 2006 12:34

Rybki

Post autor: adirock »

Dzięki za pomoc teraz będe już wiedział :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
adirock
Awatar użytkownika
al
Początkujący pomocnik
Posty: 114
Rejestracja: 11 maja 2006 11:15
Lokalizacja: Toruń

Post autor: al »

Nie zapomnij o podmianach wody. Co tydzień ok. 30%.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Al, kolega ma malutki zbiornik 30l. Podmiany wody co tydzień 30% sa zbyt duże. Powinien podmieniać wodę co 5 dni w ilości maksymalnie do 20%.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
dafik
Posty: 214
Rejestracja: 12 wrz 2006 18:28
Lokalizacja: poznań

Re: Rybki

Post autor: dafik »

adirock pisze: mam małe akwarium bo narazie jestem początkującym AKWARIUM : 30L
wielu początkujących akwarystów zaczyna od 30l bo myślą żę jest łatwiej utrzymać taki zbiornik. A to nieprawda w mniejszym są niestabilne warunki itp. w większym jest mniejsze prawdopodobieństwo żę popełni się jakiś błąd pielęgnacyjnym pomyśl nad zakupem większego akwarium :)a co do glonów i mętnej wody to jest tak im więcej ryb tym więcej odpadków organicznych które są po pewnym czasie pożywką dla glonów możliwe że dajesz też zadużo jedzenia stąd mętna woda
112l
-para ramirezek
-6 miedzików
-1 brzanka zielona (reszta zdechła)
- teraz już 3 kiriski
ODPOWIEDZ