[60] Nie wiem co zrobić

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Oleczka ;)
Posty: 6
Rejestracja: 27 lis 2006 21:30
Lokalizacja: z Chełma;)

[60] Nie wiem co zrobić

Post autor: Oleczka ;) »

Elooom :). Wiecie co bo ja mam parkę brzanek odesek parke molinezji czarnych i parkę danio z tym ze jeden danio jest trasznie juz stary i chory więc niedługo chyba zdechnie:( a drugi młodziutki i ogromnego glonojada (samicę) 18cm /////// 60L ogólniak mam dość dobre oświetlenie i ze 2 rośliny oraz żwirek niezadrobny z kamyczków (specjalny jakiś mam) mam muszlę i mam miejsce ,,wolnej przestrzeni" dla rybek:) .Filtr mam podłączony do napowietrzacza czyli cały czas i filtruje się i napowietrza się woda dobry dość ale już będę wymieniać bo za długo jest (możecie mi poradzić jakie filtry najlepiej kupować) ale niestety nie mogę opisać twardości wody :( ...... ponieważ po świetach dopiero zakupuje te testy więc....... przepraszam bardzo
Więc moje pytanie jest takie czy mogę zrobić tak : tą samicę glonojada i młodziutkiego danio zamienic na jakies jeszcze dwie brzamki np brzamki różowe, glonojada(nowego, małego) i dokupić jeszcze 1 parkę molinezji?:?:?:?:?
bo chyba to jest dobre rozwiązanie ale nie wiem własnie.... bo wrzyscy mi mówią właśnie na forum i na stronkach różnych że powinnam oddac glonojada i że mam złe rybki dopasowane do zbiornika że np danio lubią twardszą wode niż inne ryby i że brzanek nie można trzymać parami bo są stadne (itd uwagi o innych rybach) a jak zrobie akawrium molinezji i brzanek to będzie chyba dobrzę co????? i wezme jeszcze obię zamienie na glonojada małego bo ten aż wychował sie przez 5 lat i osiągną miarę 18 cm :D :D
PROSILA BYM O RADY :)
Z GÓRY DZIĘKUJE:*:*
A tak pozatym to wrzystkim życze WESOłYCH , RADOSNYCH ŚWIĄT :):)
Ostatnio zmieniony 25 gru 2006 13:08 przez Oleczka ;), łącznie zmieniany 3 razy.
andypl33
Akwarysta
Posty: 1119
Rejestracja: 29 wrz 2006 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: andypl33 »

pierwsza rada:zawsze podawaj wielkośc akwa ,jaki filtr ,oświetlenie, parmetry wody itp.
figa19
Posty: 47
Rejestracja: 16 cze 2006 18:57
Lokalizacja: okolice Bielska - Białej

Post autor: figa19 »

andypl33 - czytaj, przecież podała, że 60l, parametrów jeszcze nie zna, itd. ...

moja rada:
sama mam problemy z doborem rybek do akwa, ale wiem, że molinezje są rybkami stadnymi i nie trzymamy ich w parach (nawet w kilku parach) tylko w kombinacji np. 1 samiec 4-5 samic
kiler
Akwarysta
Posty: 494
Rejestracja: 08 lis 2005 16:49
Lokalizacja: Słubice

Post autor: kiler »

o rety ale obsada :shock:
posiadasz 60 litrowe akwarium wiec molinezje (stado) mozesz oddac a na ich miejsce zalatwic sobie brzanki np odeski skoro sie Tobie podobaja
glonojad faktycznie nieco za duzy do takiego akwarium zamiast niego proponuje zakupic otoski
Czyli moja propozycja jest taka: stadko brzanek odesek (ewentualnie jakies platynki niewielkich rozmiarow to beda sluzyly za molinezje) danio wola zimniejsza wode wiec odpadaja
molinezje wola slonawa wode wiec tez nie
a do stadka brzanek odesek proponuje otoski i jakies kiryski :)
Pozdrawiam :)
Póki co 96 litrów-amazonka
ODPOWIEDZ