Czy mogęe dodać krewetki Amano?

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

gilliam
Akwarysta
Posty: 794
Rejestracja: 07 lis 2006 14:39
Lokalizacja: Słupsk

Czy mogęe dodać krewetki Amano?

Post autor: gilliam »

Czy do mojej obsady mogę dodać krewetki Amano?

112l profil: 15xneon innesa, 5xotsek, 5xkirys spiżowy albino, 2xtetra cesarska (będzie z pewnością jeszcze jedna parka, z powodu remamentów dostawa sie opóźnia), 1 samiczka p. Ramireza (1 samiec przyjdzie z nową dostawą).

Kryjówki są zapewnione- w akwa mam korzenie, kamień, kokosy i sporo roślin (wszelkimi siłami staram się, aby jak najlepiej rosły przy słabym oświetleniu 2x18W).

Gdybym wcześniej zaintereswała się tematem krewetek, na pewno wliczyłabym je do planowanej obsady. Niestety, dopiero teraz krewecie Amano "wpadły mi w oko". Chciałabym je mieć jako uzupełnienie dla otosków w pożeraniu glonów.

Mimo przeszukania kilku źródeł wiedzy na temat Amano, nie wiem, ile sztuk minimum powinno się trzymać.

Mam jeszcze kilka dosyć dziwnych pytań :wink:

1. Czy po wylince krewetki nie wygladają jak... hmm... no... robale...? Chodzi o to, że mam fobię na niektóre robaki (szczególnie wijące się i o pierścienicowatym ciele). Na początku nawet mrożonki podawałam z zamkniętymi oczami :D

2. Doczytałam się, że k. Amano nie rozmnoży się w akwa słodkowodnym. Szczerze mówiąc nie zależy mi w ogóle na ich potomstwie. Jednak jakby doszło do złożenia jajeczek, czy one po prostu się nie wyklują w słodkowodnym akwa, czy dopiero po wykluciu, larwy zginą? No i właśnie szkopuł w tym, że jeśli jest tak, że dopiero larwy zginą, to czy te larwy nie wyglądają jak robale opisane w pyt. 1?

:D

PS. Ja wiem, że trochę trudno niektórym będzie mnie zrozumieć, ale nie chcę, żebym przez krewetki nie mogła wkładać rąk do akwa... Więc muszę znać te pare szczegółów...

No ale przede wszystkim muszę wiedzieć, czy w ogóle da się w moim zbiorniku przy mojej obsadzie "upchać" te krewetki...
Obrazek
ODPOWIEDZ