Czym obnizyc pH dla neonow?

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
lukasdrugi
Posty: 66
Rejestracja: 08 paź 2006 10:41

Czym obnizyc pH dla neonow?

Post autor: lukasdrugi »

czesc, przymierzam sie do rozmnozenia neonow, juz wiele prob podjelem i bezskutecznie, teraz chce sie do tego przylozyc wyjatkowo dokladnie i chce pH osiagnac 6. mam pH 7 i szukam sposobu ktory znizy pH i nie podwyzszy twardosci i zarazem nie zabrudzi w zaden sposob wody.
micho_123
Posty: 59
Rejestracja: 12 lis 2006 20:46
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: micho_123 »

Cześć !!
Ja jak sie bawiłem (i nadal bawie z rozmnażaniem)używam sierodka z Tetry "pH/KH-" koszt buteleczki 250ml to ok 40zł.Uważam,że jest to skuteczne do zbicia pH w akwa.
Pozdro :)
neonnet
Posty: 25
Rejestracja: 01 lis 2006 19:50

Post autor: neonnet »

Witam!
Moja poprzednia wypowiedz nie przeszła nie wiem dlaczego?Podstawowe pytanie które mnie się nasówa: to jakie neony chcesz rozmnażać?Ponieważ inaczej rozmnaża się i podchodzi do neona inesa a inaczej do czerwonego.Jeżeli chcesz poprowadzę ciebie krok po kroku.Nie używam"sierodków",tylko swoich metod które wypracowałem przez ponad czterdzieści lat obcowania z akwarystyką.
Podajesz tylko odczyn pH.,a tymczasem wiadomo że istnieje ścisła współzależność pomiędzy kwasowością a twardością wody.

Pozdrawiam neonnet.

Wcisnąłem za Ciebie pisownie i...
oto wynik
lukasdrugi
Posty: 66
Rejestracja: 08 paź 2006 10:41

Post autor: lukasdrugi »

Witam NEONET, zdeterminowany jestem strasznie i nie poddam sie zanim ich nie rozmnoze, a chce rozmnozyc neony innesa.

eksperymentowalem z pH 7 ale wydaje mi sie ze ono moze byc za wysokie (niektorzy hodowcy w takim rozmnazaja), nie wiem czym moglbym je zbic do 6 nie podwyzszajac twardosci ktora trzymam na poziomie 2-3 (two) i czyms co nie "ubrudzi" wody, bo jak wiadomo musi byc ona krysztal.

co sadzisz o siatce na dno, ja mam jakas siatke budowlana zrobiona z drobnych sznurkow zalanych plastikiem, wydaje mi sie ze ona moze byc "niepewna", ale w zadnym ogrodniczym ie dostalem drobniejszej. czy ruszt jest koniecny? niektorzy mowia ze nie jest konieczny, ale wiaze sie to z ryzykiem zjedzenia ikry. i jeszcze mam pytanie, akwarium jest kompletnie puste na dnie jest siatka wiec jak wyglada skladanie ikry samica sklada ikre a samiec zapladnia ta ikre co spadla na dno, nawet przez siatke? (wiem ze glupio pytam ale nie widzialem jak to wyglada jeszcze).

bede wdzieczny za wszelkie informacje o rozmnazaniu neonow innesa, wiele wyczytalem ale mysle ze jeszcze czegos mi brakuje.
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

nie wiem czym moglbym je zbic do 6 nie podwyzszajac twardosci ktora trzymam na poziomie 2-3 (two)
obniżając pH obniżasz jednoczesnie twardość węglanową
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
ODPOWIEDZ