CO2

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
rafalkomando
Posty: 4
Rejestracja: 30 gru 2006 12:58
Lokalizacja: Stalowa Wola

CO2

Post autor: rafalkomando »

takie pytanie zrobiłem bimbrownice i dalej mi bombelki nie ida wam po ilu dniach szła prosze o odpowiedz bo mi zależy nie wiem co jest czy zle zrobiłem czy jak:/ bo mi one nie ida mam wszystko szczelne moze za mało drozdzy?
Awatar użytkownika
McOmega
Posty: 160
Rejestracja: 05 sie 2006 13:30
Lokalizacja: Katowice

Re: CO2

Post autor: McOmega »

rafalkomando pisze:takie pytanie zrobiłem bimbrownice i dalej mi bombelki nie ida wam po ilu dniach szła prosze o odpowiedz bo mi zależy nie wiem co jest czy zle zrobiłem czy jak:/ bo mi one nie ida mam wszystko szczelne moze za mało drozdzy?
Zacier wykonuję się wg receptury 1410 tzn. 1 litr wody, 40 dag cukru (ok. 2 szklanek) i 10 dag drożdzy (ok 1/3 kostki)
Przyczyn braku bąblowania może być kilka np.drożdze były stare, dądż też masz nieszczelną bimbrownie, a może żle zostały do butelek włożone wężyki. Być możę masz też za zimno w pomieszczeniu gdzie trzymasz bimbrownie i tym samym nie zachohdzi proces fermentacji Miejsca gdzie wężyki wchodzą do korka od butelki proponuje uszczelnić silikonem np.akwarystycznym.Zrobić nowy zacier i po ok 15 min powinna zacząć się fermentacja drożdzy i tym samym wydzielanie CO2.
Akwa 45 l.
Obsada tymczasowa :
2xMolinezja ostrousta,
6x Razbora klinowa
3x Kardynalek chinski
4xKiryski Spizowe
Rośliny: Bacopa C.Echinodorus B Rotala R Vallisneria A Blyxa japonica T Eleocharis acicularis Lilaeopsis novae-zealandiae+butla CO2
rafalkomando
Posty: 4
Rejestracja: 30 gru 2006 12:58
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: rafalkomando »

aha to cos zle zrobiłem ale wszystko uszczelnione
Awatar użytkownika
McOmega
Posty: 160
Rejestracja: 05 sie 2006 13:30
Lokalizacja: Katowice

Post autor: McOmega »

rafalkomando pisze:aha to cos zle zrobiłem ale wszystko uszczelnione

Tu masz schemat jak powinna być połączona bimbrownia (patrz załącznik)
Zastosuj się do tego co powiedziałem wcześniej.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Akwa 45 l.
Obsada tymczasowa :
2xMolinezja ostrousta,
6x Razbora klinowa
3x Kardynalek chinski
4xKiryski Spizowe
Rośliny: Bacopa C.Echinodorus B Rotala R Vallisneria A Blyxa japonica T Eleocharis acicularis Lilaeopsis novae-zealandiae+butla CO2
Awatar użytkownika
McOmega
Posty: 160
Rejestracja: 05 sie 2006 13:30
Lokalizacja: Katowice

Re: CO2

Post autor: McOmega »

rafalkomando pisze:takie pytanie zrobiłem bimbrownice i dalej mi bombelki nie ida wam po ilu dniach szła prosze o odpowiedz bo mi zależy nie wiem co jest czy zle zrobiłem czy jak:/ bo mi one nie ida mam wszystko szczelne moze za mało drozdzy?
Jak tam poczynania z bimbrownią.Jest poprawa?
Akwa 45 l.
Obsada tymczasowa :
2xMolinezja ostrousta,
6x Razbora klinowa
3x Kardynalek chinski
4xKiryski Spizowe
Rośliny: Bacopa C.Echinodorus B Rotala R Vallisneria A Blyxa japonica T Eleocharis acicularis Lilaeopsis novae-zealandiae+butla CO2
Awatar użytkownika
krabiczek
Akwarysta
Posty: 500
Rejestracja: 29 gru 2006 21:14

Post autor: krabiczek »

rafalkomando- czasem warto uzywac przecinkow.... wtedy tekst staje sie bardziej zrozumialy ;)
ODPOWIEDZ