mętna wodam a akwarium kilka dni :(

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
iza
Posty: 31
Rejestracja: 22 sty 2007 22:06

mętna wodam a akwarium kilka dni :(

Post autor: iza »

Witam!
i ratunku mój problem polega właśnie na mętnej wodzie. W zasadzie bez przyczyny Akwarium mam ok tygodnia woda. Zanim wpuściłam do niego rybki wygotowałam wodę dokładnie umyłam cały sprzęt łącznie z kamieniami które używałam kilka lat temu w starym akwa ale w tedy rybki mi zdechły z powodu pleśniawki. Posiadam dwa welonki orande pomarańczowo czarną i teleskopa karmię je rozwielitka animalsa i ichtio-vit tropicala na zmianę. Roślinność sztuczna. Woda temp. 23 stopnie napowietrzana jedynie wyłączam napowietrzacz na noc. Zaczęła się robić mętna zaraz na drugi dzień potem było trochę lepiej, a dziś to ja pomarańczowej rybki w mleku nie widzę :? . Co robię źle pomocy bo już sama nie wiem Ratunku :(

podaj parametry wody, rodzaj filtracji, wielkoćć zbiornika, Chemik4
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!
Te "mleko" to atak pierwotniakow i katastrofalnie wysoki Nitrit! Ty trujesz Twoje ryby!
Wody nie powinnas gotowac...akwa powinno bez ryb minimum 2 lepiej 4 tygodnie dojrzewac. Potem powoli zarybiac!
Przeczytaj to co napisalem kiedys komus innemu...
Cytat...
Hey!
Nie chcialem Ciebie dolowac!...
Poprostu taki jest cykl azotowy!
Kiedy zalewa sie nowe akwa nie istnieja (Jest ich bardzo nie wiele) Bakterie nitryfikacyjne w akwa i filtrze. Wszelkie odchody ryb i czastki rozkladajacych sie roslinek przemieniaja sie w zaleznosci od pH w Ammonium lub Ammoniak. Dopiero gdy Bakterie ( Nitrosomonas i Nitrosococcus) sie rozwina przetwazaja one Ammoniak i Ammonium w bardzo trujacy Nitrit (NO2). Dopiero gdy w wodzie istnieje Nitrit zaczyna sie dalsza grupa bakterii rozwijac (Nitrobacter i Nitrocystis). Ktore oksyduja Nitryt w Nitrat. Ktory nie jest mocno trujacy! Ten czas w ktorym ta druga grupa Bakterii sie jeszcze nie rozwinela i stezenie NO2 wzrasta. Nazywany jest Nitrit pick (pick = szczyt) To wlasnie zjawisko wystapilo w Twoim akwa! Ten Nitrit pic wystepuje miedzy 2 a 5 tygodniem po zalaniu akwa. Ty wymieniajac wode przedluzasz tylko ten cykl! Podaniem jednak kolonii Bakterii nitryfikujacych skraca sie ten czas do okolo polowy...
Wiec mysle, ze teraz wiesz jak powinienes postapic...???
Pozdrawiam Marcin!


Wiec w takim akwa gdzie rownowaga biologiczna biotopu jest zaburzona latwo jest o wszelkie choroby. Podajac chemie...(leki) zabilas te niewielka ilosc wytworzonych sie dopiero bakterii. Icykl powtarza sie od nowa! Ty to tylko przedluzasz!
Oje, oje! biedne rybki!
Marcin!
Koniec Cytatu.

Wiec oddaj rybki na przechowanie....daj baniakowi spokojnie dojrzec...dolej do wody bakterii-nitryfikacyjnych dostepnych w kazdym zoologu....i czekaj, czekaj, czekaj. Inaczej padna Tobie rybki na 100%.
Pozdrawiam Marcin!
iza
Posty: 31
Rejestracja: 22 sty 2007 22:06

Post autor: iza »

Dziękuję za odpowiedź na moje pytanie narazie wodę mam w porządku włożyłam żwirek tylko ryby jakieś ospałe na dnie leżą ale pewnie im to przejdzie
ODPOWIEDZ