KORZEŃ W AKWARIUM

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
andrzejdzudzu
Posty: 23
Rejestracja: 21 lip 2005 11:35
Lokalizacja: Radom

KORZEŃ W AKWARIUM

Post autor: andrzejdzudzu »

Witam upatrzyłem sobie fajny korzeń do swojego zbiorniczka tylko nie wiem czy akurat ten nadaje się do akwarium poniewarz jest to korzeń drzewa owocowego a konkretnie wiśni jeżeli ma ktoś z was szerszą wiedzę na ten temat to bardzo proszę o lekcję
Pozdrawiam wszystkich
Andrew
:D
Awatar użytkownika
porki38
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 774
Rejestracja: 27 maja 2005 13:46
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka, Łódź

Post autor: porki38 »

No wydaje mi się że korzenie z drzew owocowych nie nadają się do akwarium. jeśli masz taką możliwość to wybierz się nad w miarę czystą rzekę i tam spróbuj znaleźć jakiś kawałek drewna a następnie usuń z niego korę i wygotuj.
90l-SA - sprzedam
andrzejdzudzu
Posty: 23
Rejestracja: 21 lip 2005 11:35
Lokalizacja: Radom

Post autor: andrzejdzudzu »

dzięki za pomoc w takim razie mam jeszcze jedno pytanko gdzie mogę zobaczyć ducha amazonii (może jakiś link)
Dzięki Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Saddamek
Administrator
Administrator
Posty: 1203
Rejestracja: 02 wrz 2004 21:10
Lokalizacja: Padwa Północy

Post autor: Saddamek »

Nigdy w życiu z drzewa owocowego! > wiśnia wytwarza pewien rodzaj żywicy > widać ją na gałęziach drzewa, jesli chodzi o rzeki to także nie radze! mimo iz będzie ona nieskazitelnie czysta to w korzeniu moga żyć drobne organizmy (fak faktem że bys go i tak wygotował) a pozatym w takim korzeniu często procesy gnilne zachodzą bardzo szybko (choć nie jest to regułą) polecam korzenie wykopane z dzrew liściastych nieowocowych lub zakupić częściowo już spreparowane w sklepie zoologicznym, o preparacji korzenia juz gdzies na forum było :]

http://www.akwafoto.pl/fotoreport/egzotarium/am_pd.php < tam jest duch amazoński
AMNESIAC
Pomocnik
Posty: 233
Rejestracja: 11 wrz 2004 10:32
Lokalizacja: gdynia

Post autor: AMNESIAC »

Właściwie najlepsze są korzenie dębowe lub olchowe. Jeśli koniecznie chcesz zdobyć korzeń do akwarium samodzielnie, zaopatrz się w wędkarskie kaloszki lub kajak/łódkę i wybierz się na najbliższe torfowisko, jezioro dystroficzne lub łęg olchowy. W sklepie nie znajdziesz lepszego drewna, a jeśli już, to trochę za nie zapłacisz. O wiśni zapomnij.
Jeśli chodzi o ducha: podaję najpopularniejsze Akwafoto :).
pozdrawiam
pozdrawiam, katarzyna
63L mała Tanganika
212L w drodze
ODPOWIEDZ