Filtr wewnętrzny kaskadowy

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

grregorry1
Posty: 25
Rejestracja: 07 maja 2006 0:46
Lokalizacja: Kraków

Post autor: grregorry1 »

Akwa 60l
macwiernik
Pomocnik
Posty: 350
Rejestracja: 23 maja 2006 19:01
Lokalizacja: Ho hO...

Post autor: macwiernik »

Polecalbym Ci aquael'a, mam go u siebie w 126 l i jestem zadowolony:) Moim zdaniem duza wydajnosc i jak za te pieniadze, ktore chce producent, to mozna juz cos pokombinowac... :) Masz dwa odzielne koszyczki na wklady filtracyjne podzielone mniej wiecej w stosunku 2:1. Standardowo otrzymujesz gabke, ale wlasciwie mozesz tam wsadzic co potrzebujesz: ceramit, torf, zeolit, wate, wegiel, bioballe (tylko jakies nieduze:) )... Mozliwosci jest duzo...
Jesli zastanawiasz sie miedzy FZN2, a Aqua clear mini, to ja polecalbym aquael:) Napewno bedziesz zadowolony:)
PozdR!
" Skandal zaczyna ... " ]:->
Hoduj przez "h", a nie "ch"... ;)
AMNESIAC
Pomocnik
Posty: 233
Rejestracja: 11 wrz 2004 10:32
Lokalizacja: gdynia

Post autor: AMNESIAC »

Hej.
Od dłuższego czasu użytkuję oba filtry: FZN-1 i AquaClear 30. Są to wprawdzie nieco inne modele, ale różnią się tylko wydajnością i pojemnością niż te w temacie. Wg mnie AC wygrywa wykonaniem i kulturą pracy, ale za to wołają ze 20-30pln więcej. FZN jest za to naprawdę cichy, ma ceramiczny trzpień, ale szczelność i wykonanie koszyków oraz twardy plastik rury wlotowej... ech.
pozdrawiam, katarzyna
63L mała Tanganika
212L w drodze
grregorry1
Posty: 25
Rejestracja: 07 maja 2006 0:46
Lokalizacja: Kraków

Post autor: grregorry1 »

Wybrałem jednak FZN-1 jestem z niego zadowolony :)
Awatar użytkownika
kropi
Akwarysta
Posty: 662
Rejestracja: 19 maja 2005 9:33
Lokalizacja: Mniasto Uć

Post autor: kropi »

Czy torf ogrodniczy nie jest czasem z czymś zmieszany? Nie znam się więc warto zaptać, kupowanie wkładów po 30 zł za 150 g jest dla mnie lekką paranoją :roll:
100 l: reaktywacja
Obrazek
Awatar użytkownika
McOmega
Posty: 160
Rejestracja: 05 sie 2006 13:30
Lokalizacja: Katowice

Re: Filtr wewnętrzny kaskadowy

Post autor: McOmega »

grregorry1 pisze:Pytanie kieruję do posiadaczy filtrów wewnętrznych kaskadowych np FZN-2, jak często poddajecie czyszczeniu filtr i jak wygląda sprawa z napowietrzaniem w tym filtrze czy to wystarczy czy trzeba dokupic osobno napowietrzac. Posiadam akwa 60l. I jeszcze jedno pytanie o koszta związane z zakupem wkładów do filtra i co ile się je wymienia.
Ja w swoim 55 l akwa a ma tam kaskade fzn1 czyscze srednio ok raz w miesiacu w wodzie wczesniej spuszczonej z akwa,nie plucze nigdy dwoch wkladow,ja w swojej kaskadzie nie zastowalem ani torfu ani ceramiki ale fizeline ktorej kawalek ktory wystarcza na owiniecie dwoch wkladow kosztuje 1,50 ma on lepsza porowatosc dzieki czemu lepiej oczyszcza wode,wczesniej kiedy uzywalem samego wkladu woda nie miala takiej klarownosci jaka ma teraz.Zacznij wiec moze od wsponianej fizelini i zoabczysz efekt.
Akwa 45 l.
Obsada tymczasowa :
2xMolinezja ostrousta,
6x Razbora klinowa
3x Kardynalek chinski
4xKiryski Spizowe
Rośliny: Bacopa C.Echinodorus B Rotala R Vallisneria A Blyxa japonica T Eleocharis acicularis Lilaeopsis novae-zealandiae+butla CO2
Awatar użytkownika
Andersh
Pomocnik
Posty: 341
Rejestracja: 31 sty 2007 10:35
Lokalizacja: podlasie

Re: Filtr wewnętrzny kaskadowy

Post autor: Andersh »

grregorry1 pisze:Pytanie kieruję do posiadaczy filtrów wewnętrznych kaskadowych np FZN-2, jak często poddajecie czyszczeniu filtr i jak wygląda sprawa z napowietrzaniem w tym filtrze czy to wystarczy czy trzeba dokupic osobno napowietrzac. Posiadam akwa 60l.
Czy FZN-1 do 60L by nie wystarczył? Wg. producenta obsłuży nawet 100L !
Wiem że taki FZN-2 można regulować co do przepływu ale i gabaryty ma pokaźne.
Gdyby ktoś jeszcze podpowiedział co z tym napowietrzaniem? Odbywa się to dzięki spadającej kaskadowo wody?

z góry dziekuję
Obrazek
Awatar użytkownika
McOmega
Posty: 160
Rejestracja: 05 sie 2006 13:30
Lokalizacja: Katowice

Re: Filtr wewnętrzny kaskadowy

Post autor: McOmega »

FZN 1 do 60 wystarczy w zupełności.Nie potrzeba dodatkowego napowietrzenia jest tak jak napisałeś woda napowietrzana jest wodę która wypływa z kaskady.
Akwa 45 l.
Obsada tymczasowa :
2xMolinezja ostrousta,
6x Razbora klinowa
3x Kardynalek chinski
4xKiryski Spizowe
Rośliny: Bacopa C.Echinodorus B Rotala R Vallisneria A Blyxa japonica T Eleocharis acicularis Lilaeopsis novae-zealandiae+butla CO2
ODPOWIEDZ