Pomocy! Który filt zewnętrzny wybrać !!!

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
january
Posty: 2
Rejestracja: 08 lut 2007 16:11

Pomocy! Który filt zewnętrzny wybrać !!!

Post autor: january »

Witam! Jaki filtr zewnętrzny kubełkowy wybrać do mojego akwarium 126 L :

1. JBL CRISTAL PROFI 250

Obrazek

228 zł

Dane techniczne:
Wielkość akwarium: 250 litrów.

Pojemność filtra: 7 litrów.
Pojemność koszyków: 3 x 1,4 litra każdy
Wydajność: 700 l/h
Moc: 13 W

Maksymalna różnica poziomów: 1,8 m
Wymiary 19 x 19 x 35 cm

Gwarancja: 4 lata.



2. FILTR TETRA TEC EX 700

Obrazek

Przepływ filtrowanej wody 700 L / 1 h
Przeznaczony do akwarium: 100 - 250 litrów
Pojemność filtra 6,6 litra
Ilość pojemników na wkłady filtracyjne 4 sztuki
Pobór mocy filtra 10 W

230 zł


3. FLUVAL 205

Obrazek

cena 220 zł

Chodzi mi o niezawodność, który wg. was jest najlepszy ?
Awatar użytkownika
kordare
Akwarysta
Posty: 343
Rejestracja: 17 lut 2006 10:39
Lokalizacja: radom-londyn

Post autor: kordare »

Witam
Jestem posiadaczem ex700 od roku i nigdy nie mialem z nim problemow.Calkowicie spelnil moje oczekiwania.Goraco polecam ten filtr.
Pozdrawiam
'Bog stworzyl czlowieka, bo nie spodobala mu sie malpa.
Dalszych eksperymentow zaprzestal'
Awatar użytkownika
grisza76
Posty: 77
Rejestracja: 23 lis 2006 11:36

Post autor: grisza76 »

heh... dobre pytanie
zaraz rozpocznie się wojna tetrowo - fluvalowa...... :twisted:
IMHO po zakupie każdego z tych filtrów będziesz zadowolony i dołączysz do grona "wyznawców" danej marki. Tak naprawdę porównanie miałbyś dopiero wtedy, gdybyś równocześnie kupił co najmniej dwa z nich

ja dopiero co stałem przed takim samym wyborem- mogłem kupić używaną tetrę 700 lub JBLa 250...

wybrałem JBLa, zdecydowały o tym następujące opinie i czynniki:
- uszczelka w JBL jest niewielka i pełni tylko rolę uszczelnienia końcowego. Uszczelka w tertrze jest znacznie większa - więc i problemów z nią może być potencjalnie więcej
- w JBL nie ma możliwości złego złożenia / spasowania filtra - zatrzaski zawsze zamykają się bez użycia siły. JBL jest super ergonomiczny
- ogólna opinia w kilku zaprzyjaźnionych sklepach akwarystycznych jest taka, że tetry są relatywnie rzecz biorąc głośne. Opinia znajomego akwarysty - sprzedawcy /cyt./: "jeśli ktoś twierdzi, że tetra jest cicha, nie miał okazji testowania CICHEGO filtra"
- no i śmieszne, ale prawidziwe - ale ponieważ filtr stoi na zewnątrz, ważna była estetyka, a tu JBL jest znacznie ładniejszy

Nie wypowiadam się na temat użytkowania filtra osobiście, bo u mnie on chodzi od 3 dni dopiero. Wymieniam, powody dla których wybrałem JBL
Awatar użytkownika
Kunni
Akwarysta
Posty: 526
Rejestracja: 03 sty 2007 9:53
Lokalizacja: BB

Post autor: Kunni »

Ja też chciałam kupić JBL, ale ostatecznie wybrałam Fluvala. Zdecydowała o tym dostępność, JBL-a nie było w moim mieście. A przez internet zamówiłam kiedyś filtr, przyszedł inny, potem reklamacje, czekanie odeślą (filtr/pieniądze) czy nie i strata czasu. Wolałam zapłacić więcej za komfort, że jak się zepsuje, czy potrzebna będzie jakaś część, to idę i załatwiam od ręki. Z Fluvala jak na razie jestem zadowolona, jest na tyle niewielki, że mogłam go ukryć obok akwarium, przy odgłosach dnia go nie słychać, a w nocy to i tak głośniejsze jest plumkanie wody. No i przy czyszczeniu nic nie kapie. Uważam, że Fluval i Tetra są porównywalne, lepszy jest JBL, ale trudniej go dostać.
Pozdrawiam
Kinga
Awatar użytkownika
grisza76
Posty: 77
Rejestracja: 23 lis 2006 11:36

Post autor: grisza76 »

Kunni pisze:Ja też chciałam kupić JBL, ale ostatecznie wybrałam Fluvala.
Gdybym nie kupił JBL-a, szukałbym jeszcze fluvala (z powodów o których wyżej) - gdzieś na horyzoncie zamajaczył używany 304
ODPOWIEDZ