pomocy!!!!

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
adam1234
Posty: 12
Rejestracja: 09 lut 2007 20:10

pomocy!!!!

Post autor: adam1234 »

witam.zalozylem kilka dni temu akwarium 112l.wpuscilem juz nawet ryby.oczywiscie zastosowalem uzdatniacz do wody i bakterie sera nitrivec..jednak woda jest nadal mętna.(po 6 dniach).dzis postanowilem dodac tetra bactozym..woda jeszcze bardziej zmetniala!!!!co mam zrobic??czy jeszcze trzeba czekac??czy cos sie stanie jak przedawkuje te bakterie??np. nitrivec i baktozyl razem...

podaj parametry wody, sprzęt i obsade, Chemik4

filtr wewnetrzny aquael fan2 plus.o wydajnosci 450 litrow/h grzalka 100w.oswietlenie 2x18w(wylaczylem po zastosowaniu bactozymu).obsada: 2 duze skalary,2 male skalary,2 gupiki,2 molinezje i glonojadek...sprzet nowy..P.S moj kolega ma 200 litrow leje wode z kranu bez zadnych dodatkow i nie ma zadnych problemow.nawet raz na pol roku robi calkowita wymiane wody.woda czysta,ryby zyja.....
co mam zrobic zeby to uratowac..sporo kasy juz wlozylem........
Lola
Początkujący pomocnik
Posty: 426
Rejestracja: 04 gru 2006 15:05
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Lola »

a jakie masz podłoże? ja mam piasek kwarcowy i po zalaniu akwa długo unosił się jeszcze w wodzie :(
wyglądało jakby miała w akwa mgłe ;)
ktsylwek
Posty: 13
Rejestracja: 13 sty 2007 22:26
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: ktsylwek »

Mogłaś sie troszke wstrzymac z ta chemią. Tak po tygodniu od zalania mogłas dać wtedy myśle ze było by wszystko w normie a teraz akwarium jest nie stabilne dlatego chyba występują takie zmętnienie.
adam1234
Posty: 12
Rejestracja: 09 lut 2007 20:10

Post autor: adam1234 »

mam piasek kwarcowy-bardzo drobny..ale przed wsypaniem do akwarium kilka razy byl wyplukany...a czy rybki moga paść???

a nadal mam miec wylaczone oswietlenie???nie wiem co myslec bo pytalem juz kilku osob i kazdy mowi co innego... :(

..acha wewnatrz akwa na szybach pojawil sie slizgawy nalot....

EDYTUJ! Chemik4
kiler
Akwarysta
Posty: 494
Rejestracja: 08 lis 2005 16:49
Lokalizacja: Słubice

Post autor: kiler »

Jesli ja dobrze rozumiem zasiedliles akwa rybami w kilka dni po restarcie ? :shock: To ze dodasz niewiadomo jakich specyfikow to i tak nie uratuje Cie przed obowiazkowym okresem dojrzewania akwarium.W akwarium musi sie sama wytworzyc flora bakteryjna ale skoro Ty chciales to przyspieszyc to teraz masz efekty wcale sie nie zdziwie jak jakies jeszcze chorobsko Ci "wlezie" do akwarium.Nastepnym razem rob porzadnie restar z okresem dojrzewania bez zbednego przyspieszania tego procesu.
A na metna wode jest taki srodek zdaje sie ze z firmy SERA(zapomnialem nazwy ale Aqua clear czy jakos tak) ja jego uzywalem do oczka wodnego gdy mialem mleczna wode i przed wpuszczeniem ryb chcialem by je w tej wodzie bylo widac i w kilka dni woda zrobila sie klarowna.
Pozdrawiam :)
Póki co 96 litrów-amazonka
Lola
Początkujący pomocnik
Posty: 426
Rejestracja: 04 gru 2006 15:05
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Lola »

ja tez płukałam mój piasek :) ale i tak unosił mi się kilka dni :)
a woda całkowicie wyklarowała się chyba dopiero po tygodniu :)
nie wiem czy mogą paść bo ja wpuściłam ryby do akwa po dwuch tyg. jak po "mgle" nie było już śladu
adam1234
Posty: 12
Rejestracja: 09 lut 2007 20:10

Post autor: adam1234 »

kiler-to teraz mam zrobic restart?czy poczekac az sie wszystko unormuje?a co z rybami i roslinami?nadal musze miec wylaczone swiatlo?
ODPOWIEDZ