[112] Litrów - Ile rybek??

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
zpzibi
Posty: 43
Rejestracja: 27 lis 2006 16:33
Lokalizacja: Sanok

[112] Litrów - Ile rybek??

Post autor: zpzibi »

Mam zamiar założyć akwarium 112 l. Z NEONAMI, ale ile ich mogę tam wpuścić i jakie jeszcze rybki do takiego akwarium.
Pozdrawiam Zbyszek
-------------------------------------------
112l. - 1xZwinnik ogonopręgi(albino), 3xBlack Molly, 3xBocja, 4xGlonojad, 1xGlonojad syjamski, i ostatnio jakieś małe ślimaczki nie wiem skąd :)
wojti47
Posty: 57
Rejestracja: 11 lut 2007 20:13
Lokalizacja: sochaczew

Post autor: wojti47 »

skoro na 1cm ryby przypada 1 litr akwarium, a neony rosną do 4 cm to do 112l zbiornika można wrzucić 28 neonów, z neonami fajnie wyglądały by otoski i razbory klinowe sam widziałem takie akwa i bardzo mi się spodobało.
Awatar użytkownika
zpzibi
Posty: 43
Rejestracja: 27 lis 2006 16:33
Lokalizacja: Sanok

Post autor: zpzibi »

No tak, ale liczę na więcej informacji, chciał bym stworzyć warunki takie jak naturalne, no i oczywiście aby się rozmnażały, jakie roślinki i jakie warunki powinny panować w akwarium? Bardzo proszę o opinię tych forumowiczów którzy mają NEONKI lub wiedzą dość sporo na ich temat.
Pozdrawiam Zbyszek
-------------------------------------------
112l. - 1xZwinnik ogonopręgi(albino), 3xBlack Molly, 3xBocja, 4xGlonojad, 1xGlonojad syjamski, i ostatnio jakieś małe ślimaczki nie wiem skąd :)
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

U mnie w ok 100 litrach żyje 17 neonów Innesa, mam pH ok 6,5, TwO ok 6*N, TwW 0*N, woda ma kolor lekkiej herbaty, temp ok 25*C.
Mam też zrobioną płycizne, na której rosną drobne kryptokoryny i tam neony dość regularnie sie wycierają (najcześciej po podmianie wody albo przed burzą/ulewą/mocnym opadem śniegu)
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
ODPOWIEDZ