[112] Akwa słodkowodne Rafała

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Rafi 13
Posty: 82
Rejestracja: 04 lut 2007 15:02
Lokalizacja: Słubice

[112] Akwa słodkowodne Rafała

Post autor: Rafi 13 »

Oto moje 112l akwarium słodkowodne.Mieszka w nim 4 zmienniaki wielobarwne,jeden mieczyk hellera,4 bystrzyki i 2 neony innesa,2 ramirezki.Mam trochę roślin ale niestety nie wiem jak się nazywają.Rośliny nawoze CO2 i AQA PLANT.1/3 wody jest wymieniana co tydzień.Oczyszcza ją filtr FAN2.Akwarium jest oświetlane dwoma 18w świetlówkami.Prosze o ocene mojego akwa.Poniżej są linki do zdjęć.


http://img116.imageshack.us/my.php?imag ... 725ov6.jpg
http://img116.imageshack.us/my.php?imag ... 733gx0.jpg
Ostatnio zmieniony 27 mar 2007 16:48 przez Rafi 13, łącznie zmieniany 7 razy.
ale na tym forum są idioci
Awatar użytkownika
baku
Posty: 115
Rejestracja: 19 sty 2006 14:27
Lokalizacja: Chojna

Post autor: baku »

Bardzo dobry początek ale mam rady na przyszlość zmień tło na jakies jednolite, kiedys jak bedziesz chcial zmieniac aranżacje mozesz wymienic zwirek na 1-3 mm granulacji ale to nie konieczne, to są wyłacznie moje sugestie. Pozatym dobry start i moze być tylko lepiej. W przyszlosci pomysl tez na dolozeniu 1 siwetlowki. mam identyczny baniak i w tej oryginalnej pokrywie mam 4x 18 W ale wszystko w swoim czasie. jak bedziesz mial jakies pytania pisz.
Rafi 13
Posty: 82
Rejestracja: 04 lut 2007 15:02
Lokalizacja: Słubice

Post autor: Rafi 13 »

Jak dołożyć świetlówke do tej pokrywy?
ale na tym forum są idioci
Rafi 13
Posty: 82
Rejestracja: 04 lut 2007 15:02
Lokalizacja: Słubice

Post autor: Rafi 13 »

Poparwiłem myśle że teraz jest ok.Przepraszam za błędy i prosze o ocenienie mojego akwarium i odpowiedz na pytanie.
ale na tym forum są idioci
Rafi 13
Posty: 82
Rejestracja: 04 lut 2007 15:02
Lokalizacja: Słubice

Post autor: Rafi 13 »

Chyba moje akwa jest do bani skoro nikt nie chce sie wypowiedzieć na jego temat. :cry:
ale na tym forum są idioci
gilliam
Akwarysta
Posty: 794
Rejestracja: 07 lis 2006 14:39
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: gilliam »

No cóż, żwirek nie w moim guście (misz-masz). Elementy kiczu to zdecydowanie fototapeta i ta sztuczna grota. Ale poza tym rośliny nieźle ci rosną, szczególnie te kępy moczarki, chociaż nurzaniec też nieźle wygląda, tylko dokup go jeszcze. Proponowałabym obsadzić boki i tył akwa roślinami, na środku w głębi dać coś przyciągającego uwagę- większy korzeń lub bardziej rozłożystą roślinę. A w środku zostawić przestrzeń do obserwacji ryb.

Obsada mi się nie podoba. Neonów powinno być conajmniej 6, chociaż ja mam w 112l 15 neonów i cały czas śmigają między roślinami tak, że mało je widać. Najlepsza jest większa ławiczka, jeśli chodzi o małe stadne ryby. Jednak myślę, że zostaniesz przy zmienniakach, a one nie pasują do neonów, raz, że inny biotop, dwa- inne parametry wody.

Z czasem pewnie dojdziesz do wniosku, że filtr FAN2 nie jest wystarczający. Pamiętaj, że po jakimś czasie będzie trzeba wymienić wkład filtracyjny, a tam jest tylko jeden. W takiej sytuacji powinieneś dodać szczepy bakterii. Jednak zastanów się, czy nie lepiej byłoby kupić inny filtr (z kilkoma wkładami filtracyjnymi), np. niedrogi FZN też Aquaela. Wiem jak to jest męczyć się z Fanem, dlatego dzisiaj zamawiam na Allegro FZN...
Obrazek
Rafi 13
Posty: 82
Rejestracja: 04 lut 2007 15:02
Lokalizacja: Słubice

Post autor: Rafi 13 »

Dzięki za rady.Neonów było 7 ale padły i zostały tylko 2.Kiedy uzbieram trochę kasy to coś zmienie w moim akwarium. :win

A propo tego nurzańca od jakiegoś czasu jego liście robią się przezroczyste i odpadają.
ale na tym forum są idioci
Rafi 13
Posty: 82
Rejestracja: 04 lut 2007 15:02
Lokalizacja: Słubice

Post autor: Rafi 13 »

Widzę że nikogo nie interesuje ocenienie mojego akwarium.Niekyóre akwaria oceniacie po 50 razy a moje akwarium oceniło tylko 2 forumowiczów i bardzo dziękuje im za to. :cry:
ale na tym forum są idioci
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Rafi, to jest kwestia prezentacji. Zdjęcia są mało czytelne i co tu komentować. Mi się podoba, chociaz masz za mało neonków. Zrób ponownie zdjęcia nie używając lampy błyskowej. Podaj je w formie zjadliwej przez fotosik z pokazaniem bezpośrednim (świetnie wytłumaczył jak to zrobić Cyperek w poście xeny).

Wtedy będą komentarze.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

Ja powiem wprost .Dla mnie to akwa jest kiczowate . Wiem co mowie bo moj baniak na poczatku wygladal prawie identycznie :D
Ale jako pole startowe do dalszych modyfikacji to jest super bo zmienic tam muszisz naprawde wiele rzeczy. Ale sam do tego dojrzejesz z czasem.
A co mi sie nie podoba ?
1- tapeta !! te kupne tapety sa do bani .Mialem to wiem :D
kup sobie w jakims sklepie zwykly kawalem styropianu i pomaluj na czarno , zielono , niebiesko . Jak wolisz ale generalnie tlo ciemne daje lepszy efekt . Taka styropianowa plyta grubosci 0.5 cm kosztyje chyba 1.50 + jakas farba .moze byc w sprayu . Wyjdzie cie taniej niz ta tapeta a efekt jest o niebo lepszy.
2-zwirek . Jak dla mnie to za gruby .O ile o gustach sie nie dyskutuje to wydaje mi sie ze nawet jesli gruby ci sie podoba to drobny jest praktyczniejszy i latwiej w nim sadzic rosliny i latwiej utrzymac w czystosci .
3- Pozbadz sie tej sztucznej skalki . To kicz i to dosyc drogi .Wiem bo mialem :D:D . Po tygodniu stwierdzilem ze brakuje mi tylko zaglowca z porcelany i sztucznego nurka :D:D:D Wywal to i wrzuc cos naturalnego .Kawalek jakiegos korzenia albo kamien ale prawdziwy .

Na temat roslin sie nie wypowiadam bo jak ci sie zaczna rostrastac to sam zaczniesz kombinowac :D I nie raz zmienisz aranzacje.

Chciales oceny to masz . Nie bede Cie czarowal bo w takiej postaci to akwarium mi sie nie podoba . Ale nie chce cie krytykowac tylko doradzic , poniewaz moje naprawde kiedys wygladalo identycznie :D
ODPOWIEDZ