zachowanie bojownikow

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
karol wisniewski
Posty: 16
Rejestracja: 11 maja 2005 13:21
Lokalizacja: okolice :P

zachowanie bojownikow

Post autor: karol wisniewski »

mam akwa 20 l a w nim 3 bojowniki 1 samca i 2 samice druga dokupilem wczoraj
samiec gania po akwarium samice to chyba normalne nie :?:
ale samice miedzy soba tez sie gryza podszczypuja i ganiaja :? obzeraja sobie pletwy i sie boje ze jak tak dajej pojdzie to sie pozagryzaja czy to normalne :?:
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Widzisz z bojownikami jest tak ze i samiec i samica maja swój temperament.samice oczywiscie mniejszy ale zawsze.pewnie kupiłes charakterna samice do za małego akwa jak moim zadniem na tyle bojków.Samice na 99% sie pozagryzaja w takim układzie.sadze ze nawet dokupienie duzej ilosci roslin,pływajacych i zakorzenionych w zirku nic tu nie pomoze.Oddaj jedna samice i to jak najszybciej.
Pozdrawiam
Przemek
karol wisniewski
Posty: 16
Rejestracja: 11 maja 2005 13:21
Lokalizacja: okolice :P

Post autor: karol wisniewski »

Ty masz:
25l
1*bojownik samiec
3*bojownik samica
wiec jedna samice wiecej na tylko 5 litrow
czy moje 20 l to naprawde za malo?
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Miałem tak.Ale akwarium było gesto obsadzone rsolimnoscia,samice wyhodowane przezemnie,samiec tez.jak kupujesz bojki z musztardówek musisz sie liczyc z agresja.
Pozdrawiam
Przemek
KS
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 133
Rejestracja: 15 sie 2004 12:50
Lokalizacja: POZNAŃ

Post autor: KS »

Hmm... bojownik to taka dosyć specyficzna rybka, mało doceniona jeszcze... A to że samiczki się ganiają to normalka i to że samiec je gania to też normalka. Ale wsumie charakter danej rybki zależy od jej cech osobniczych, możesz mieć takiego samca bojownika który bedzie olewał inne kolorowe rybki i niebedzie samic tłukł a możesz mieć takiego co będzie atakował wszystko co się rusza (baaa trzeba umieć jeszcze takiego wychować) na temat agresji bojowników i ich charakterów mugłbym tu dłuuugo pisać, ale nie o to chodzi. Więc moim zdaniem w akwarium 20 litrów można by trzymać układ 1/3 ale akwarium musiało by być nieco gęsto obsadzone roślinnością.
Malawi nie-mbuna
Cyrtocara Moori, Nimbochromis Venustus

Pare lat w tył pare lat do przodu
patrz los przez pryzmat rozbitych samochodów...
Przeżyłem w samochodach to czego nie dało się przeżyć.
[/color][/size]
Raffy
Posty: 32
Rejestracja: 21 lis 2004 18:45
Lokalizacja: Gdańsk

Re: zachowanie bojownikow

Post autor: Raffy »

karol wisniewski pisze:mam akwa 20 l a w nim 3 bojowniki 1 samca i 2 samice druga dokupilem wczoraj
samiec gania po akwarium samice to chyba normalne nie :?:
ale samice miedzy soba tez sie gryza podszczypuja i ganiaja :? obzeraja sobie pletwy i sie boje ze jak tak dajej pojdzie to sie pozagryzaja czy to normalne :?:
Na początku to normalne, wraz z wiekiem bedą się uspokajać. ja na twoim miejscu kupiłbym jeszcze jedną samiczkę. Że to samiec je gania też normalne, ze to samiczki walcza nawzajem też norma. Akwarium musi być gesto obsadzone roslinnoscią. Powodzenia.
duuzo ryb :P
ODPOWIEDZ