Tetra Tec EX

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Tetra Tec EX

Post autor: rohan »

Czy ktos wie czy filtr Tetry Tec Ex wyrobi na akwa 200 L ?
Wiem ze w instrukcji filtra jest bodajze od 60 - 150 L ale instrukcja instrukcja a zycie zyciem :) Jakie moga byc ewentualnie skutki zbyt malego filtr ?
Encza
Posty: 28
Rejestracja: 14 gru 2006 19:38
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Encza »

Ja na 112l akwa mam filtr do 60l i jedyny skutek, to częste czyszczenie.
Awatar użytkownika
Manthei
Pomocnik
Posty: 337
Rejestracja: 29 paź 2006 0:31
Lokalizacja: Borken

Post autor: Manthei »

Czy ktos wie czy filtr Tetry Tec Ex wyrobi na akwa 200 L ?
Wiem ze w instrukcji filtra jest bodajze od 60 - 150 L ale instrukcja instrukcja a zycie zyciem Smile Jakie moga byc ewentualnie skutki zbyt malego filtr ?
Hm... Ciekawa sprawa. Dobra filtracja to podstawa. Co jest napisane w instrukcji to i tak nie zawsze jest zgodne z prawda. Zależy przez co będzie filtrowane i od odstępów czyszczenia. Zapchane filtry nie maja takiej wydajności jak puste, czy nawet jak czyste.
Sam robiłem kiedyś test, z filtrem e2208(dodatkowa filtracja wewnętrzna). Przepompował pusty ok 300l na godzinę(według instrukcji 150-480l/h), jak dołożyłem gąbkę i watte to przepompował ok 100l/h(bez zabrudzenia!)

Mysle ze nie ważne jest jak jest opisane w instrukcji tylko ważne jest to czy zdoła on przepompować twoje akwa ok 2 razy w przeciągu godziny. Zależy również co w akwarium będzie pływało i ile roślin w nim będzie.
Co do skutków to nie wiele mogę powiedzieć gdyż miałem dotychczas tylko nadfiltracje, co nie szkodziło ani rybka ani wodzie ani nawet kieszeni(rachunek za prąd)
Ja na 112l akwa mam filtr do 60l i jedyny skutek, to częste czyszczenie.
To bzdura(bez obrazy), mysle ze skutki nie sa widzialne golym okiem(a raczej ich brak).
Mam nadzieje ze jesli sie myle to ktos bedzie mnie i kolege mogl lepiej poinformowac.

Pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika
dafik
Posty: 214
Rejestracja: 12 wrz 2006 18:28
Lokalizacja: poznań

Post autor: dafik »

ja na akwa 112 z filtrem tetra tec ex 700 ( 100-250l)i ledwo filtróje







KTO 'UJE' KRESKUJE TEN DOSTAJE SAME DWUJE
112l
-para ramirezek
-6 miedzików
-1 brzanka zielona (reszta zdechła)
- teraz już 3 kiriski
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

No to cos mas znie tak .Albi zapchany filtr albo przytkana rurke albo nie wiem co :D
Ale ja na 112 L mam wlasnie TCEX 600 i mialem problem z wlotem wody bo byl tak silny prad ze wyrywalo mi rosliny .
Nie wiem czy 600 wyrobie na 200 L ale na 112L to spokojnie wystarczy a moim zdaniem ma jeszcze spry zapas .
Patrzac na instrukcje to roznica w przepompowywaniu miedzy 600 a 700 wynosi tylko 0.9 L na godzine . Moim zadniem to nie wiele w takim czasookresie . Wydaje mi sie ze wielkiej roznicy nie bedzie .
Ale pytam dlatego ze moze ktos mial do czynienia z podobnym problemem.
Bo to ze mi sie tak wydaje nie znaczy ze tak jest :)
andypl33
Akwarysta
Posty: 1119
Rejestracja: 29 wrz 2006 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: andypl33 »

no ja też mam ex700 w 112l i jakoś całkiem spokojnie działa i daleko mu do zrobienia pralki a działa 1 miesiąc wszystko to tylko kwestia ustawienia wylotu
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

Wiesz , mój dziła juz od roku i tez nie robi pralki .Ale jak go podłączałem to owszem robił . Teraz tez mam ustawiony wylot tak , że problemu nie ma . Ale skoro mój TEC EX 600 robił normalnie pralke to znaczy że przepływ wody był duży . A skoro był duży to znaczy , że filtr pracował wydajnie :) Dlatego zastanawiam sie czy wystarczy na 200 l . A jak słysze opinie z Tec EX 700 ledwo ciagnie w 112 L to mnie to dziwi i dlatego uważam , że cos musi byc z nim nie tak :D
Awatar użytkownika
kordare
Akwarysta
Posty: 343
Rejestracja: 17 lut 2006 10:39
Lokalizacja: radom-londyn

Post autor: kordare »

Witam ex600 jest slabszy od ex 700 a co za tym idzie moga byc problemy z odpowiednia sila zassania wody z drugiego konca 200 L akwarium.Ex 600 posiada tylko 3 pojemniki z wkladami filtrcyjnymi co pozwala na rozwoj takiej ilosci bakterii nitrifikacyjnych ktore wystarczaja na prawidlowe funkcjonowanie zbiornikow o pojemnosci okolo 100 L a nie 200L.
Pozdrawiam
Ps W moim 180L akwa dziala EX 700-jest super a w 80L dziala EX600 tez jest super ale zanim wlozylem 600-ke do 80L pracowal w 180L zeby "dojrzec" i widzialem z jaka sila zaciaga wode z drugiego konca 100cm akwarium- i niestety nie wygladalo to najlepiej.Do 200L EX 700 lub EX 1200.
'Bog stworzyl czlowieka, bo nie spodobala mu sie malpa.
Dalszych eksperymentow zaprzestal'
Awatar użytkownika
misiu36100
Posty: 7
Rejestracja: 06 mar 2007 21:37

Post autor: misiu36100 »

Skuteczność filtra pytanie ile razy na godzine powinien przepompować wode z akwariumu filtr
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

Bylo wyzej o tym .Minimum trzy razy . Optymalnie miedzy 3-6 .
Kordare dobrze pisal :D Wlasnie jestem w trakcie uzytkowania mojej starej 600 w wiekszym baniaku i zauwazylem kilka problemow . Wlasnie sila "ciagu" jest kiepska . Mam wrazenie ze przeplyw wody spadl .Pewnie jest taki jak byl ale baniak wiekszy to sprawia takie wrazenie . Wrazenia mozna jakos strawic :D Ale widoczny nadmiar detrytusu juz , nie . Mam troche mchu i na nim odrzu to widac . Tak wiec moim zdaniem jednak nie ma szans zeby Tetra Tec 600 EX wyrobil w baniaku ok. 200 L . Zamowilem wlasnie nowy filtr , tym razem dla odmiany JBL CristalProfi 250 . Slyszalem o nim duzo dobrego a jaki jest naprawde sam obadam :D Prawdobodobnie przynajmniej przez jakis czas bede uzywal rownolegle dwa filtry . Potem zostane raczej przy jednym bo nie chce miec zbyt duzo wystajacych kolanek i rurek :D
ODPOWIEDZ