Filtr Fan 3 czy Turbo Filter 650 - pomóżcie w wyborze

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
xena26
Posty: 27
Rejestracja: 05 sty 2007 12:50
Lokalizacja: Tarnów

Filtr Fan 3 czy Turbo Filter 650 - pomóżcie w wyborze

Post autor: xena26 »

Witam wszystkich na forum,
Jestem tu nowa, chociaż od pewnego czasu to forum jest dla mnie kopalnią wiedzy.
Noszę się z zamiarem założenia akwarium, zakupiłam już 112 l, przerobiłam szafkę żeby uniosła ciężar (oczywiście rękami męża :wink: ). Nadeszła pora wybrać odpowiedni fitr. Najbardziej marzy mi się Fluval 204 ale ze względów finansowych tymczasowo muszę wybrać coś tańszego. Zdecydowana byłam na wewnętrzny Fan 3, jednak pani sprzedawczyni na upartego reklamowała mi filtr również Aquael jednak model Turbo Filter 650, który to ponoć od niedawna jest na rynku i jest o niebo lepszy. Motywowała to tym, że Fan 3 ma słabszą powierzchnie ssącą gąbki, bo zasłania ją obudowa. W końcu nic nie kupiłam bo chciałam się was poradzić. Czy ktoś z was ma taki filtr u siebie i czy się sprawdza? Dla mnie plusem Turbo Filtra 650 jest fakt, że jest to filtr mechaniczno- biologiczny, ale minusem to, że przy wyjmowaniu gąbki z akwarium bardzo brudzi (no chyba, że macie na to jakieś sposoby). Poradźcie mi proszę co wybrać. Podaję poniżej link do filtra Turbo 650.

http://www.superpreis.pl/product_info.p ... ucts_id/86
Awatar użytkownika
domenicos
Posty: 189
Rejestracja: 20 lut 2006 13:36
Lokalizacja: Kraków

Post autor: domenicos »

Ja mam Turbo filtr 350, miałem też FAN-2.
Muszę powiedzieć, iż turbo jest lepszy. Jednak przy większej ilości ryb faktycznie będziesz miała problem z wyjęciem gąbki bez wypuszczenia części sufu.
Nie wiem ile kosztują w tej chwili te filtry, ale jeśli stać Cię na dołożenie kilku złotych więcej, to polecam kupno kaskady- najlepiej Aquael FZN-3. O niebo wygodniejsza i dużo bardziej wydajna (duuuużo większa objętość filtracyjna). Bez problemu możesz konfigórować dowolne wkłady w filtrze. Ja mam w tej chwili FZN-1, FZN-2, i FZN-3 i muszę przyznać, iż jestem szalenie zadowolony z tych filtrów. Świetna jest wygoda czyszczenia (nie trzeba wyjmować filtra z wody, wyjmujemy jedynie wkłady z filtra), dobre napowietrzanie, filtr jest bardzo cichy. Jeśli masz obudowę plastikową, to trzeba będzie wyciąć dziurę pod filtr (bardzo proste - wycinamy ją zboku - 5 min roboty).
A jak już będziesz miała dostęp do większej gotówki, to faktycznie polecam zakup kubełka. Ja mam Fluvala 204 i Tetre ex 1200 i jestem z nich bardzo zadowolony (chociaż większą sympatią darzę tetrę).
Pozdrawiam:
Dominik.
akwa 1:375l full JBL e901, skalary, bocje, kosiarki.
akwa 2:160l Tetra ex 700; malawi.
akwa 3:60l Fluval 204: rośliny
akwa 4:60l FZN-3 neony ;-)
akwa 5:25l;FZN-1 żłobek.
akwa 6:10l;żłobek 2.
rys_123
Posty: 9
Rejestracja: 12 mar 2007 10:30

Post autor: rys_123 »

Witam.
Mam filtr „Turbo Filter 650” i takie wnioski:
- na początku działał bez zarzutu, zmieniłem tylko zeoksin z węglem na ceramikę i trochę waty,
- po miesiącu zaczął warczeć, oddałem do serwisu głowicę, tydzień później wróciła i dolej warczy, zmieniłem ją na „akła szu” i działa bez zarzutu(trzy miesiące), a oryginalną znowu wyślę do serwisu.
- faktycznie przy wyciąganiu filtra z akwarium, część brudów z gąbki zostaje w wodzie, trzeba zaczekać i wyciągnąć odmulaczem.
- „wkład biologiczny” trzeba czyścić przynajmniej co trzy tygodnie bo się zamula.
Gdyby nie awaria głowicy filterek byłby super, bez problemu działa z deszczownią
andypl33
Akwarysta
Posty: 1119
Rejestracja: 29 wrz 2006 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: andypl33 »

potwierdzam poprzednika mój jeszcze miał problemy z mocowaniem i po trzech miesiącach chodził jak stara sieczkarnia -nie polecam
do 112l polecam ex700 mam i jestem zadowolony cisza i spokój
ODPOWIEDZ