co zrobić ??

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
NICRAM007
Posty: 6
Rejestracja: 28 sty 2007 18:00

co zrobić ??

Post autor: NICRAM007 »

co zrobić by nie było widać koszyczków u roślin :? czy można je poprostu zdjać , może da się jakoś zasypaś by sie nie odkopywały ?? .jak posadzić rosliny żeby sie nie wykopywały (przy zdjetym koszyczku) uzeć wiekszych kamieni
Alterego
Posty: 4
Rejestracja: 13 mar 2007 19:54
Lokalizacja: z klawiatury

Re: co zrobić ??

Post autor: Alterego »

NICRAM007 pisze:co zrobić by nie było widać koszyczków u roślin :? czy można je poprostu zdjać , może da się jakoś zasypaś by sie nie odkopywały ?? .jak posadzić rosliny żeby sie nie wykopywały (przy zdjetym koszyczku) uzeć wiekszych kamieni
Ja zdejmuję koszyczki a do sadzenia używam pensety.Chwytam roślinkę w pensetę i wkładam głęboko w żwir.Jeżeli mi wypłynie to powtarzam czynność.Warto pod taką dopiero co zasadzoną roślinkę wsadzić jakiś nawóz np w pałeczkach Zanim się roślinka ukorzeni minie trochę czasu.
memento mori
gilliam
Akwarysta
Posty: 794
Rejestracja: 07 lis 2006 14:39
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: gilliam »

Sadzisz rośliny w koszyczkach w tej wacie?? Ehh... Jeśli tak- watę wyrzuć, wsyp żwiru do koszyczka itd. Tylko po co? U mnie wszystko rośnie w podłożu i nie mam żadnych "pomocy" do sadzenia. Wszystko łapkami :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Andrzej Vader
Posty: 13
Rejestracja: 09 mar 2007 10:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Andrzej Vader »

Użycie koszyczków w akwaium ma uzasadnienie tylko jeśli mamy ryby które namietnie kopią w gruncie, lub jeśli chcemy im (roślinom) zapewnić specyficzne (wobec całości akwarium) podłoże. Czyli np. podłożem jest piasek a w koszyczku mamy żwir. NIE WKŁADA SIĘ ZAKUPIONYCH KOSZYCZKÓW Z WYPEŁNIENIEM DO AKWARIUM! Roślinę wyjmujemy, czyscimy korzenie z tej włókniny która była w koszyczku i wtedy sadzimy w żwirek lub w koszyk z podłożem, bez włókniny.
Pozdrawiam
350 L bez CO2 i bez nawożenia.
ODPOWIEDZ