woda przed podmianą

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
arkadiusz
Posty: 91
Rejestracja: 14 mar 2007 12:16
Lokalizacja: Starogard Gdański

woda przed podmianą

Post autor: arkadiusz »

witam, mam kilka pytań i może ktos mi pomoże::

1. czy woda która czeka na podmianke może stać w zamkniętych zbiorniczkach czy muszą być one otwarte aby chlor wyparował?

2. z innej beczki - czy jako podkładu pod podłoże w akwrium mozna użyć siatki budowlanej, takiej którą daje sie na ściany pod mase szpachlową?
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Woda do podmiany powinna stać w otwartym zbiorniku
Po co Ci ta siatka? Jakie jest w Twoim akwarium dla niej przeznaczenie?Mam wrażenie, że nie powinieneś jej wkładać do akwarium, może być czymś nasączona.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Andersh
Pomocnik
Posty: 341
Rejestracja: 31 sty 2007 10:35
Lokalizacja: podlasie

Re: woda przed podmianą

Post autor: Andersh »

arkadiusz pisze:
2. z innej beczki - czy jako podkładu pod podłoże w akwrium mozna użyć siatki budowlanej, takiej którą daje sie na ściany pod mase szpachlową?
absolutnie NIE....materiały budowlane wytwarzane są z komponentów, które często mogą zaszkodzić życiu w akwarium, ta akurat siatka wykonana jest z włókna szklanego, które powoli będzie się odłączać i mieszać z wodą. O siatkę pytaj w zoologicznym, tam powinny być takie, które rybom nie zaszkodzą.
Myślę, że w akwarium można też użyć takiej - nowej :!:

Obrazek
ODPOWIEDZ