Czy ktos z was uzywa skimmera ?

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Czy ktos z was uzywa skimmera ?

Post autor: rohan »

Bo mam pytanie :D Wlasnie zalozylem sobie skimmera u siebie w baniaku i jestem zachwycony jego skutecznoscia . Po oblesnym kozuchu na powierzchni nie zostal zaden slad .
Niestety poniewaz w zyciu nic nie jest takie cudowne mam inny problem . Otoz zapowietrza mi sie filtr . Mam wrazenie ze woda przelewajaca sie przez korone skimmera wlewa sie tam razem z powietrzem i co pare minut moj filtr wydaje taki bezsensowny dzwiek odprowadzanego powietrza :D Jak sie przygladam to faktycznie w rurkach co pare sekund przelatuje banka z powietrzem .
Czy tez tak macie ? Czy moze ja cos zle ustawilem ? Nie wiem czy zanurzyc korone skimmera glebiej zeby wlewalo sie wiecej wody z gory > Czy moze odwrotnie .
Awatar użytkownika
Thom (AS)
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 758
Rejestracja: 09 lis 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Thom (AS) »

Powinieneś zanużyc skimmer na tyle aby robił taki mały wir i w ten sposób zasysał korzuch, wtedy nie powinien zasysac powietrza :wink:
Awatar użytkownika
Aldred
Początkujący pomocnik
Posty: 275
Rejestracja: 03 sty 2006 23:50
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: Aldred »

Hej. Co prawda nie używam orginalnego skimera fluvala ale zrobiłem sobie własny. Otóż z moich obserwacji wynika, że jeżeli ustawie sobie górną część tak jak mówił Thom (as) to właśnie ten wir powoduje zasysanie powietrza. Osobiście ustawiam go tak aby tylko delikatnie spływała sobie woda po ściankach,jak to nazwałeś, korony skimmera. Nie wiem jak to jest w orginale!!
Ponieważ skimmer mam podłączony osobno pod głowicę z "turboshota" 8) dokładnie widze kiedy wyrzuca powietrze. A i jeszcze jedno- o dziwo gdy spadnie mi poziom wody poniżej korony to wtedy jak wiadomo nie zasysa wody ale również nie bierze powietrza :)

hehe masło maślane :wink:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

Poniewaz jestem szczesliwym posiadaczem dwoch filtrow , JBL Cristal Profi 250 i Tetry Tec 600EX to sobie wymyslilem ze pod Tetre podlacze wlasnie skimmera :D Ale nie moge sobie poradzic z ustawieniem tak zeby nie zapowietrzal filtra . Jutro pojde do znajomego i sprawdze jak on to ma zrobine .

Juz wim wszystko :D Popelnilem blad jak go uruchamialem .Za bardzo zanurzylem korone i woda wlewala sie razem z powietrzem .Pozniej juz regulacja nie pomagala .Caly czas filtr byl zapowietrzony .Ale mialem przed chwila pomysla :D WYnurzylem korone z wody calkowicie , tak ze skimmer zasysal wode tylko przez dolny ssak . W ten sposob filtr sie odpowierzyl .Dopiero wtedy delikatnie zanurzylem korone na jakies 2 mm .Woda leciutko splywa po sciankach i co najwazniejsze filtr znowu stal sie bezglosny :D
Takie byle gowno a jakie skomplikowane :D
ODPOWIEDZ