[170l] towarzyskie

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
jabol
Pomocnik
Posty: 478
Rejestracja: 10 lis 2005 12:07
Lokalizacja: Łódź

Post autor: jabol »

arkadiusz pisze:poprostu oko sie cieszy gdy patrze na swój baniaczek, na to jak go sobie wymysliem i uksztaltowałem
mimo tego ze narazie ma tylko trzech mieszkańców :lol:[/quote]

"skalki" ktore zapodales nie nadaja sie do akwarium "nietanganikanskiego tudziez malwijskiego"


za niedlugo mozesz sie spodziewac:

- padu roslin
- glonow (w tym krasnorostow)
- padu ryb, chyba ze faktycznie obsade fauny dobierzesz pod katem twardej wody

poza tym wiekszosc roslin na dluzsza mete nie da sobie rady przy takiej wysokosci baniaka i tak skapym oswietleniu

IMHO:
- 2 tylne sciany akwa obsadz gesto nurzancem
- zamiast tych skalek zapodaj albo inne albo duzy korzen - ucieszy sie zbrojnik
- korzen obsadz anubiasami lub mniej wymagajcymi mchami
- na okolo korzenia posadz mniej wymagajace kryptokoryny (niskie) - bedziesz mial quasi trawnik

dzieki temu uzyskasz ladny efekt "tarasowania"
radek jablonski - jabol
GSM: 693 74 85 47
skype: radekjablonski
Awatar użytkownika
arkadiusz
Posty: 91
Rejestracja: 14 mar 2007 12:16
Lokalizacja: Starogard Gdański

Post autor: arkadiusz »

dzieki za rady, bede bacznie obserwował baniaczek, pod kontem tego co napisałeś, nie wiem czy zauważyłeś ale mam juz mały korzeń i przy nim małą kępkę mchu jawajskiego o anubiasach te już myslałem ale narazie budżet na akwarium już sie skonczył i musze z tym poczekać do nastepnego miesiąca;
czytałem dużo o piaskowcach i dlatego zdecydowałem sie właśnie na nie, z tego co wiem nie mają zego wpływu na wode, dodatkowo moje kamienie sprawdziłem przed włożeniem do wody poprzez polanie lekko 10% octem i nic sie nie działo, jakby sie pieniło byloby cos nie tak, ale tak nie byo;
niektóre roslinki które posadziłem juz teraz wypuszczają młode pedy

ale bede bacznie wszystko obserwował, aha jeszcze jedno po 5 dniach robiłem testy i wyszło mi TWW 17n a TWO 15n
Załączniki
AKWARIUM 008.jpg
AKWARIUM 008.jpg (26.06 KiB) Przejrzano 170 razy
Awatar użytkownika
jabol
Pomocnik
Posty: 478
Rejestracja: 10 lis 2005 12:07
Lokalizacja: Łódź

Post autor: jabol »

arkadiusz pisze: ale bede bacznie wszystko obserwował, aha jeszcze jedno po 5 dniach robiłem testy i wyszło mi TWW 17n a TWO 15n
niekoniecznie musi byc tak ze piaskowiec bedzie sie pienil, ale "daj bog" :) aby twoj byl "obojetny". mozesz sparawdzic jeszcze w jeden dosc dobry sposob:

kup baniak z woda demineralizowana na stacji i zalej jakies wiaderko z kawalkiem tego piaskowca i przykryj. za kilka dni zmierz twardosci. jesli beda caly czas "na zero" tzn ze masz szczescie


btw..juz teraz te twardosci w baniaku nie sa zachwycajace

a co do roslin..coz..przez pierwszy miesiac zazwyczaj tak jest ze rosliny dostaja kopa w swiezym zbiorniku
radek jablonski - jabol
GSM: 693 74 85 47
skype: radekjablonski
Awatar użytkownika
Andersh
Pomocnik
Posty: 341
Rejestracja: 31 sty 2007 10:35
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Andersh »

BARA pisze:Akwarium będzie ładne jak będzie więcej roślin. Daj tło koniecznie.
tło koniecznie bo nie dość, że widać grzałkę i filtr to jeszcze węzeł kabli za akwarium, dodaj wtedy nowe fotki...napewno zrobi się klimatycznie; nie wiem czy podłoże nie za płytkie? W jednym sklepie Pani sprzedawczyni proponowała mi do 112l akwa 7 torebek żwirku po 2kg, w innym sklepie 10 takich samych, wsypałem 15 i dosypię jeszcze ze 3. System korzeniowy musi się w czymś rozwijać, roślina musi mieć się czego trzymać.
Awatar użytkownika
arkadiusz
Posty: 91
Rejestracja: 14 mar 2007 12:16
Lokalizacja: Starogard Gdański

Post autor: arkadiusz »

jakie tło zalecacie: wewnwtrzne czy zewnetrzne, do tego drugiego jestem zrazony, jakos mi nie pasuje taka fototapeta do akwa;
zwirku mam wsypane 28kg i sądze ze to wystarczy;
z tymi kablami jeszcze powalcze i napewno cos wymysle, wkoncu to akwarium stoi dopiero tydzień
Awatar użytkownika
jabol
Pomocnik
Posty: 478
Rejestracja: 10 lis 2005 12:07
Lokalizacja: Łódź

Post autor: jabol »

nalepsze tlo to albo czarna albo niebieska folia samoprzylepna.

z tym ze teraz to juz ci bedzie ciezko ja wkleic na "tylne" sciany (ze wzgledu na dosc specyficzna metode klejenia: spryskiwanie scianek woda i wyklejanie-wysciskanie)

jesli masz swobodny dostep do 'tylow" akwa to mozesz pomalowac tyl farba do szkla - MINUS duzo schodzi i jest droga

wsadzenie tla wew. wiazac sie bedzie z restartem akwa - bo przeca bedziesz musial wsio wyjac


dlatego pewnym wyjsciem jest to o czym wczesniej wspomnialem tj obsadzenie tylow zbiornika gesto nurzancem - tani i "ekologiczny" sposob :)

cus w ten desen :) :

http://www.dennerle.de/UWL_Vallisnerie_Wald_1.htm
radek jablonski - jabol
GSM: 693 74 85 47
skype: radekjablonski
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

A ja się będę upierać na tło 3D czyli trójwymiar własnej produkcji, czy to ze żwirku jak u mnie czy też w postaci skrzyneczki. Sporo tego opisywalismy na forum.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ