odmulacz

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Lola
Początkujący pomocnik
Posty: 426
Rejestracja: 04 gru 2006 15:05
Lokalizacja: Gdańsk

odmulacz

Post autor: Lola »

Ponieważ na dnie osadzają mi się liczne nieczystości :x postanowiłam kupić odmulacz/czyścik do dna ( wybór padł na Tetra tec - w myśl droższy więc lepszy )
i teraz moje pytanie : na jakiej zasadzie to działa?
właśnie wypróbowałam to w moim akwa ( zgodnie z dołączoną instrukcją obsługi ) i jedyne co zdziałałam to wywołanie burzy piaskowej :evil: cały syf owszem zniknął z części dna którą czyściłam ale tylko dlatego, że razem z piasniem buszuje w toni wodnej :twisted:
czy ktoś kto ma piasek kwarcowy ( ponownie odradzam jezeli ktoś się zastanawia nad kupnem ) próbował wyczyścić czyms podobnym dno?
ps. czy jest możliwość zgonu :( ryb przez tak duże zmącenie wody
(dodam że próbowałam wyczyścić kawałek dna 5na 5cm a woda jest tak mętna że ledwo widać rośliny :cry: )
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

hmmm.....tak sie sklada ze rowniez korzystam z tego odmulacza i nie wiem jak mozna nim wywolac burze piaskowa :D
Wkladasz go do wody i wykonjesz klikla gwaltownych ruchow w gore i w dol . Woda zaczyna leciec przez wezyk i to wszystko . Jesli chcesz miec wiecej czasu i nie wypompowac calej wody z baniaka wystarczy skrecic ten zaworek na szczycie odmulacza na pol gwizdka i wtedy jest mniejszy przeplyw. Jesli masz piasek to jest to wrecz konieczne zeby ci go nie wciagalo razem z woda . Musisz tak sobie to ustawic zeby piasek nie byl podnoszony do samego sitka w odmulaczu .To wszystko .

Tu masz link do filmiku pogladowego :D

http://217.175.228.18/riecom/tetra/DE-B ... iniger.wmv
Lola
Początkujący pomocnik
Posty: 426
Rejestracja: 04 gru 2006 15:05
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Lola »

a to powinno być całe zanurzone? mi przez tą rurkę to kilka kropel wody leci do wiadra i to czystej :evil: a reszte wody trochę piachu i syf dochodzi do sitka i jak odmulacz wyjmuje wysypuje sie spowrotem do akwa
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

No tak .Caly ambaras polega na tym ze nie korzystasz odpowiednio z zaworka regulacji :D jesli leci ci kilka kropel to znaczy ze nie odpowiednio zassal wode . Musisz energicznie machnac kilka razy w dol i w gore tak zeby mocno pociagac wode . Dopiero wtedy skrecasz sobie zawor do takiego strumienia jaki ci odpowiada . Nie rozumiem troche pytania o to czy ma byc caly zanurzony :D A da sie to zrobic inaczej ? Musi byc zanurzony bo przeciez przykladasz go do dna . A jak juz konczysz czyszczenie to poprostu zakrecasz zaowrek calkowicie bez wyjmowania omulacza z wody . Ja robie tak ze jak juz zakrece to wkladam reke do akwa i zatykam wlot zabierajac ta resztke syfu w srodku .Ale mozna tez poprostu podniesc odmulacz wyzej tak zeby nie zbieral juz z dna i poczekac az wciagnie tez syf , ktory juz zebral i dopiero wtedy zakrecic zawor .
To naprawde proste :D
Lola
Początkujący pomocnik
Posty: 426
Rejestracja: 04 gru 2006 15:05
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Lola »

ja nie mam zaworka bo mam ten mały (20-60l)
nie zauwazyłam linku :) teraz już wszystko jasne :)
dobry filmik :) bardzo dziękuje za pomoc :D
ps. ja najpierw zanurzałam odmulacz w piach a potem wstrząsałam :oops: = brak zasysania i burza piaskowa :)
ma56
Posty: 9
Rejestracja: 23 mar 2007 10:50
Lokalizacja: Wielkopolska

Pytanie do posiadacza odmulacza Tetry?

Post autor: ma56 »

Czy jeżeli część sztywna odmulacza będzie za wysoka w stosunku do ściany akwarium, to możliwe jest, że nie będę mógł zassać wody i odmulacz nie zadziała. Spotkałem się z taką opinią użytkownika, ale nie wiem, czy odpowiednio go używał. Proszę o opinie o produkcie chciałem kupić odmulacz Tetra GC 40.
Lola
Początkujący pomocnik
Posty: 426
Rejestracja: 04 gru 2006 15:05
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Lola »

odmulacz jest bardzo dobry :D jeśli wiadomo jak go uzyc :D
mi bardzo pomógł ten filmik :D wszystko stało się jasne :)
zmieniłam teraz akwa na większe i tez napewno kupie ten odmulacz tylko oczywiście w większym rozmiarze :P
57l BW
144l Afryka
Lola
Początkujący pomocnik
Posty: 426
Rejestracja: 04 gru 2006 15:05
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Lola »

2x to samo :( przepraszam i prosze o usunięcie posta
57l BW
144l Afryka
ODPOWIEDZ