KNO3

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ziel
Posty: 41
Rejestracja: 08 wrz 2005 14:19

KNO3

Post autor: ziel »

Kupiłem KNO3 w czystej postaci. Rozpuściłem 100g w 200ml wody destylowanej w nowym czystym słoiczku. Czy to normalne ze KNO3 osadza sie na dnie w postaci kryształków? Dopiero po nagrzaniu wody znowu rozpuszcza sie w całości. Jest to dość kłopotliwe bo za każdym razem jak chce dodać odpowiednia dawkę muszę podgrzać roztwór w słoiczku aż sie rozpuści do końca i tak co dziennie. Czy jest jakiś sposób aby tak sie nie działo?
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Rozpuszczalnośc KNO3 bardzo zależy od temperatury i nic na to nie poradzisz, że osadzają sie krysztalki.
Moja rada: rozpusć KNO3 w 400 ml wody i lej do akwarium "podwójna dawke" nawozu tzn. zamiast 1 ml roztworu 100g/200ml lej 2 ml r-ru 100g/400ml.

Pilnujesz poziomu NO3 w akwarium? Po dodaniu KNO3 on bardzo wzrośnie.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
ziel
Posty: 41
Rejestracja: 08 wrz 2005 14:19

Post autor: ziel »

Tak oczywiście pilnuje poziomu NO3 utrzymuje go średnio na poziomie 5mg/l Specjalnie kupiłem KNO3 bo miałem duże braki w akwa. Mam Małą obsadę a roślinki nawożę PG FErro+ Macro i classic przy podmianach a wyczytałem ze macro posiada znikomą ilość azotanów wiec zaczynam probować z KNO3. Czy u bacopy amplexicaulis mocno czerwieniejące liście a potem ich gnice jest spowodowane brakiem NO3?
ODPOWIEDZ