lustra na bocznych szybach

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

lustra na bocznych szybach

Post autor: BARA »

Witam wszystkich,

spotkałam się ostanio z widokiem dużego, mocno ponad 100l zbiornika z pokrywą, w którym zastosowano lustra jako boczne i tylną szybę. Ryb było niewiele, głównie żałobniczki i neony czerwone oraz gupiki Endlera. Trochę roślin, kamienie i brak korzenia. Dzięki lustrom wyglądało to na misz masz... i ogromną masę rybek.

Jak sądzicie, czy to dobry pomysł? Jakoś nie umiem sprecyzować swojego zdania...
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

hmmm......musiałbym to widzieć ale na ta chwilę wydaje mi sie to jakie takie nie za bardzo :D
Zresztą chyba nie chodzi o to żeby oglądać odbicie roślin czy rybek tylko o to żeby mieć te roślinki i rybki :D Gdyby to cos pozytywnego wnosiło do akwarystyki to myślę , że już dawno powszechnie by to stosowano . Tak jak sobie potrafię to wyobrazić to wydaję mi sie to strasznie nie naturalne . Równie dobrze można by mieć jedna roślinkę i jedna rybkę a jako tło zastosować potłuczone szkło co dało by efekt gęsto zarybionego zbiornika :D
Uważam to za nonsens
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Wg mnie to dobry pomysł by powiększyć optycznie akwarium.

Ciekawe jak by sie zachowywal bojownik w takim akwarium?
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

Najpewniej zabiłby sie o to lustro :D I to taki fajny pomysł ? Bo mnie się średnio podoba .
Awatar użytkownika
emiloos
Akwarysta
Posty: 483
Rejestracja: 07 mar 2007 11:30
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: emiloos »

Kiedyś to było stosowane dość często z uwagi na brak fototapet do akwariów tak jak malowanie tylniej szyby białą albo czarną farbą, sporo moich znajomych ładne kilkanaście lat temu miało tak zrobione akwaria - taka moda. Mnie się to osobiście nie podoba ale muszę powiedzieć, że rzeczywiście powiększa optycznie akwarium, zwłaszcza jak akwarium jest wbudowane w ścianę.
Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl
Awatar użytkownika
Qbolec
Początkujący pomocnik
Posty: 150
Rejestracja: 31 sty 2007 10:21
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: Qbolec »

Wuglada to do kitu i sztucznie jak dla mnie - szczegolnie w momencie, gdy rybka zbliza sie do sciany i wyglada, jakby druga do niej symetrycznie podplywala - no kicha, ze szok ;)
A co do bojownika - nie zabilby sie - nie ma obaw - za to byly prawie non stop pieknie wybarwiony widzac "rywala"...
ODPOWIEDZ