[25l] Akwa --Nowe foty

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

rex
Posty: 6
Rejestracja: 04 kwie 2007 13:35
Lokalizacja: Gdańsk

[25l] Akwa --Nowe foty

Post autor: rex »

Cześć !!!
Dzisiaj chciałbym wam pzredstawić akwa o pojemności 25 litrów. Jest to akwarium które ma 2 tygodnie więc jeszcze całkiem ,,świeże,, .Prosze was o porady i oceny . Dzięki :D

:arrow: Ryby - około 30 sztuk narybku Gupika + mały glonojad ( około 1-2 cm)
:arrow: rosliny - Moczarki,trawka,lotos,mech jawajski itp.
:arrow: podłoże - piasek z morza ( bardzo dobrze w nim rosną rośliny)
:arrow: oświetlenie - zwykła żarówka 25 W od pokrywy...
:arrow: filtr - Aqua Szut Turbo 3W
:arrow: napowietrzanie - Hailea 1.8 W

temperatura stała 27C

http://images20.fotosik.pl/188/17ddb02e06aafc76.jpg
http://images20.fotosik.pl/188/817eee10b3af5f65.jpg
http://images20.fotosik.pl/188/98af216359cdcd71.jpg


Nowe Foty (sorry za jokość zdjęć )


Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2007 20:03 przez rex, łącznie zmieniany 1 raz.
Shogun12
Posty: 5
Rejestracja: 03 lis 2006 22:02
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Shogun12 »

Moim skromnym zdaniem powinieneś sporo zmienic w akwarium. Roślinki posadzone bez pomysłu , moczrkę posadz w grupie - lepiej to wygląda.
Lotos jest zdecydowanie za duży do tak małego zbiornika.
Zwykła żarówka raczej średnio nadaje się na oświetlanie zbiornika, jeśli masz takie możliwości zmień na świetlówkę, lub tzw. żarówkę energooszczędną o barwie 6500K.
Jeśli chodzi o ryby to zbrojnik (glonojad) nie nadaje się absolutnie do tak małego zbiornika. No i potrzebuje kryjówki a u Ciebe niczego takiego nie widzę.
No i na koniec przydałoby się tło, bo pomarańczowa ściana niezbyt tu pasuje :D
Oczywiście nie przejmuj się krytyką, ważne aby Tobie się podobało. Zawsze początki ą trudne.
Pozdrawiam.
rex
Posty: 6
Rejestracja: 04 kwie 2007 13:35
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: rex »

jakie tło dać ? Może dokupie jakiś korzonek
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Akwarium 25l nie nadaje sie do hodowli jakichkolwiek ryb...
A Ty w dodatku piszesz, że masz w nim glonojada. Jeżeli to jest zbrojnik niebieski, to powinieneś mieć zbiornik około 100l.

Gupiki sa rybkami bardzo szybko rosnącymi i mającymi bardzo szybką przemianę materii. Załóż akwarium przynajmniej 50l, żeby je trzymać i koniecznie poszukaj na nie chętnego.

Wiem, że to co piszę jest bolesne, ale tak jak napisal Shogun, początki są ciężkie. Poczytaj trochę na temat małych zbiorników.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
andypl33
Akwarysta
Posty: 1119
Rejestracja: 29 wrz 2006 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: andypl33 »

Akwarium 25l nie nadaje sie do hodowli jakichkolwiek ryb...

chyba troszkę przesadziłaś
Dla jednego Bojownika może starczyć wiem że to żaden luksus ale w porównaniu z kubkiem to całkiem nieźle

W moim 25l akwa Bojownik spokojnie sobie żyje
rex
Posty: 6
Rejestracja: 04 kwie 2007 13:35
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: rex »

kiedyś miałem z 40 molinezji i gupików w 25 l oczywiście narybku i wszystkie urosły i je sprzedałem wiec nie mów że nie nie mogę hodować lepsze to niż bym je spusił w kiblu lub dał do jedzenia innym rybom.....
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Szanowny Rex, moim zdaniem męczysz ryby. Poczytaj trochę o wymaganiach gupików i molinezji, i zbrojnika oczywiście. Naprawdę nie mam nic do tego, że próbujesz założyć nowy, piękny zbiornik. Piszę tylko, że w 25l nie powinieneś hodować (napisałam "hodować" a nie męczyć) jakichkolwiek ryb. Zdania tego nie zmienię i naprawdę radzę Ci nieco zapoznać się z potrzebami żywych i czujących stworzeń, które trzymasz. Bez urazy i obrazy.

Andy, trzymasz bojownika w 25l. Bojownik moim zdaniem powinien pływać w większym akwarium, ale jeżeli jest tylko jeden i stwarzasz mu bardzo dobre warunki, to ten temat odpuszczam.

Ale nie popuszczę, jeżeli ktoś chce trzymać tak jak Rex ryby nie nadające się do takiego małego zbiorniczka.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
rex
Posty: 6
Rejestracja: 04 kwie 2007 13:35
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: rex »

teraz mam około 30 narybku gupika i te chyba 25 litrów im wystarczy. A zbrojnika przenisłęm z dużego akwa ale on ejst abrdzo mały ma moze maks miesiac to jak on moze wyglądać jak on będzie większy to go przeniose. A jak tylko gupiki podrosną to je spzredam i po kłopocie ... I wczym taki problem ? Nie zauwazyłem zeby zadna ryba się męczyła a glonajad ma w tym akwa dobrze
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Rozumiem więc, że traktujesz to 25l tylko jako kotnik. W porządku. Bo to jest tylko kotnik.
Jestem ciekawa Twojego głównego zbiornika. Dasz zdjęcia?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
rex
Posty: 6
Rejestracja: 04 kwie 2007 13:35
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: rex »

Obrazek
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Te muszle po pąklach wyglądają delikatnie mówiąc dziwnie, usuń je bo one podnoszą twardość i pH wody
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
andypl33
Akwarysta
Posty: 1119
Rejestracja: 29 wrz 2006 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: andypl33 »

początkowo bojownik był w 112 l i faktycznie wyglądał tam lepiej ale Tetry czarne atakowały jego ogon a on nie zostawał im dłużny Więc dla świętego spokoju on wylądował w 25l na większe brak miejsca. Ma on tam gęstą roślinność grzałkę i filtr ustawiony na minimalny przepływ .
Żyje tam już kilka miesięcy i myślę że dotrwa tam do końca swoich dni
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Andy, ok.
Rex, masz pomieszanie z poplątaniem w dużym zbiorniku, molinezje z neonkami, brak tła, muszle po pąklach, widoczny mocno sprzęt. Trochę jest do poprawienia (tło, obsada, muszle), ale jak wszystko zrobisz, będzie super zbiornik.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
rex
Posty: 6
Rejestracja: 04 kwie 2007 13:35
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: rex »

czekam na oceny ! ! !
ODPOWIEDZ