Problem osad

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
darala1
Posty: 2
Rejestracja: 25 lut 2006 19:05

Problem osad

Post autor: darala1 »

Mam pewien problem , ponieważ po przerwie postanowiłem wrócić na poważnie do świata akwarystów :). Mój problem jest następujący: dawniej miałem akwarium 200 litrów i po jakimś czasie musiałem wyjechać i niestety akwarium musiałem rozebrać. Dopiero po przyjeździe oglądnąłem dobrze akwarium i w niektórych miejscach np. środku jest taki biały osad, którego za żadne grzechy nie mogę zmyć, niby nie przeszkadza tak po zalaniu wodą ale jednak widać co nie co na przedniej szybie. Co robić?
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Nie wiemy co to za osad. Możesz spróbować Aquacidem - dobrze rozpuszcza wszelki kamień i jest nieszkodliwy dla roślin.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
emiloos
Akwarysta
Posty: 483
Rejestracja: 07 mar 2007 11:30
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: emiloos »

Może to być osad z kamienia. Spróbuj usunąć to octem jeśli akwarium nie zalane i to jest samo szkło a potem bardzo dokładnie wypłukać. Jeśli akwa już zalane i osad jest wewnątrz to niestety nie wiem czym to usunąć.
Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl
Awatar użytkownika
Qbolec
Początkujący pomocnik
Posty: 150
Rejestracja: 31 sty 2007 10:21
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: Qbolec »

to na bank kamien - najskuteczniejsza metoda - kupic zyletke i zeskrobac, trzymajac zyletke jak najbardziej rownolegle do szyby, by zminimalizowac ryzyko porysowania... choc szczerze mowiac, to zyltka aqua nie porysujesz.
Awatar użytkownika
emiloos
Akwarysta
Posty: 483
Rejestracja: 07 mar 2007 11:30
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: emiloos »

Hehe żyletka, no tak... proste rozwiązania są przeważnie najlepsze :D
Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl
Awatar użytkownika
Qbolec
Początkujący pomocnik
Posty: 150
Rejestracja: 31 sty 2007 10:21
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: Qbolec »

Dodam tylko, ze slusznym jest zwilzenie "skrobanego" miejsca - zwiekszy to poslizg= pogorszy efektywnosc, ale za to zmniejszy powstanie mikrorys na szkle
ODPOWIEDZ