NAWÓZ - OTO JEST PYTANIE

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
vitalone
Posty: 4
Rejestracja: 19 lis 2006 17:26

NAWÓZ - OTO JEST PYTANIE

Post autor: vitalone »

WITAM
Posiadam 54 l. Narazie uzwam nawozu mineralnego do roslin wodnych Roslinex (allegro :/ )
k - 8,33 ppm
mg - 0,57
s - 3,13
b - 0,051
cu - 0,004
fe - 0,28
mn - 0,080
mo - 0,001
zn - 0,016
2xpielegniczka zolta 2xkirysek 2xotosek 2xmolinezja czarna 7xbrzanek i 2xzlota rybka(nie pamietam nazwy postaram sie o indyfikacje) 1x14/16W barwa biala(13h/24) srodek i 1x8W(10h/24) barwa fioletowa tył, w akwa stosuje CO2 poprzez butle 1000ml oraz turbofilter 350 (zakladany w poj. 30 - 120L) z wkladem zeocarbonowym (zeolit + wegiel aktywny) ktory dziala na pelnych obrotach wraz z napowietrzaniem (wieczorem wylaczam napowietrzanie)
na nuzancu gigancie i spirali pojawiaja mi sie dziury na lisciach jest to chyba niedobor nawozow, a z tego co wiem wegiel oczyszcza wode wiec powinnienem zwiekszyc dawke mojego nawozu czy wogle go wyzucic i kupic cos renomowanej firmy prosze jakies wskazowki, za kilka dni bede posiadal wglebke z siatka 2 sztuki bardzo mi zalezy zeby na podlozu dawala bardzo ladny efekt trawniczka dlatego meczy mnie ciagle problem z nawozeniem

pozdro
[color=red]
Zapraszam do zapoznania się z regulaminem forum - zwracaj uwagę na poszczególne tematyczne działy i gdzie zakładasz temat S.[/color]
Awatar użytkownika
Manthei
Pomocnik
Posty: 337
Rejestracja: 29 paź 2006 0:31
Lokalizacja: Borken

Post autor: Manthei »

Cześć.
Myślę ze wystarczy ci jak zmienisz lampę na trochę mocniejszą(np. 2x25W) i będziesz ja na dluzej włączał. Stosując CO2 w Aqua to juz dość dobrze pomagasz roślinkom :wink: . Nie wiem w jakim miejscu stoi twoje Aquarium ale wiem ze roślinki potrzebują ok 16 godzin dziennie światła.
Co do filtracji to powiem ci tyle ile sie sam niedawno dowiedziałem :wink:
"Wegla aktywnego nie powinno sie wogole stosowac! Tylko po kuracji jakejs choroby aby usunac chemie! I nie dluzej jak 2-3 dni! Wegliel wyjalawia wode i po osiagnieciu swoich kapacytetow oddaje wszystkie pochloniete swinstwa do wody wiec wywal ten wegiel! "
Poczytaj troszkę w "SPRZET" tam jest wiele info o świetle :lol:
Ps. Ja stosuje kulki torfowe i roślinki rosną jak zielsko w ogrodzie :lol:
Pozdrawiam!!!
vitalone
Posty: 4
Rejestracja: 19 lis 2006 17:26

Post autor: vitalone »

tez sie zastanawiam nad zastosowaniem kulek lecz narazie przymierzam sie do wyrzucenia obecnego nawozu i zastosowania plantagainer pro ferro+,macro,classic co o tym myslisz + podloze dla roslin fintus ? a co do oswietlenia moja pokrywa jest tak skonstruowana ze niestety nie mam nawet miejsca zeby dorzucic 1x8w. Co do mojej wody na pewik - u znalazlem oto takie parametry wody na mojej dzielnicy:

odczyn pH 7,7

amoniak 0,07 mg/dm3

azotany 0,5 mg/dm3

azotyny 0,011 mg/dm3

mangan <0,05 mg/dm3

żelazo 0,06 mg/dm3

twardosc ogolna - srednio twarda
mgCaCO3/dm3 187
mmol/dm3 1,8

siarczany 26 mg/dm3

fluorki 0,15 mg/dm3

arsen <0,002 mg/dm3

cynk 0,1 mg/dm3

chrom <0,002 mg/dm3

kadm <0,002 mg/dm3

ołów <0,01 mg/dm3

posze o komentarze i wskazowki
pozdro
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

vitalone, napisałeś że masz:

"2xpielegniczka zolta 2xkirysek 2xotosek 2xmolinezja czarna 7xbrzanek i 2xzlota rybka" w 54l.

Pielęgniczki żółte powinno się trzymać w zbiornikach ponad 70l ze względu na powierzchnie dna, jaką zajmują.

Molinezje wymagają zbiornika ponad 100l bo lubią popływać i rosną do 14cm

brzanki (jakie) w zależności od gatunku tez powinny byc trzymane w większym zbiornika, bo to ryby bardzo żwawe i wymagające przestrzeni

kiryski i otoski to ryby stadne, powinieneś trzymać od 4 szt.

złota rybka (sic! nawet nie wiesz, co hodujesz?) czyli pewnie karaś lub welon wymaga litrażu ponad 60l na jednego osobnika, lubi wodę chłodną i ma zupełnie inne wymagania od pozostałych ryb, które trzymasz.

Zajmujesz się nawożeniem, a masz fatalną obsadę! Powinieneś ją zmienić jak najszybciej i dopiero później zastanowić się nad pozostałymi sprawami.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
vitalone
Posty: 4
Rejestracja: 19 lis 2006 17:26

Post autor: vitalone »

przeciez nie wyzuce rybek przez okno na moje oko nawet sie dobrze czuja w moim skromnym akwa
AMNESIAC
Pomocnik
Posty: 233
Rejestracja: 11 wrz 2004 10:32
Lokalizacja: gdynia

Post autor: AMNESIAC »

Jasne, dorzuć jeszcze włoszczyznę, kostkę bulionową i podkręć grzałkę na max... pyszna zupa rybna :)
Nikt nie kaze Ci wyrzucać ryb - znajdź im nowy dom (oddaj komuś za darmo albo do zoologa). Zanim zaczniesz zabawe z nawożeniem, zredukuj obsadę i zmierz sobie wodę (chociaż NO3). Na oko to baba w szpitalu umarła.
pozdrawiam, katarzyna
63L mała Tanganika
212L w drodze
bike_power
Posty: 6
Rejestracja: 23 kwie 2007 10:24

Post autor: bike_power »

no obsade to masz naprawde fatalna. chyba wszystko zostalo juz powiedziane w tym watku. kup lepiej gupiki czy neonki albo poprostu lepiej wiekse akwarium;)

patrz na datę tematu i ostatniego postu...
ODPOWIEDZ