Kompletna klapa

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

Pomijając fakt , że jeśli podmieniasz 20 litrów to zagotowanie 5 litrów nic nie da :D Mieszanka 50/50 ma może jakiś sens .
rudzielec...7
Posty: 61
Rejestracja: 15 lut 2007 16:24
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: rudzielec...7 »

Jak na razie mam służbowy wyjazd, więc jutro podmieniam. Zagotowałam jakieś 5 litrów, dolałam ok 2 litry destylowanej i jutro zobaczę jakie są parametry wody na podmianę (po dodaniu kompotu z szyszek).

Na filtr RO mnie jak na razie nie stać :( niestety.Ale pomyślę. Poza tym jest wiele pięknych ryb, którym nie przeszkadzają takie parametry wody jakie mam.
Ostatnio coraz częściej myślę o akarach paskowanych lub cętkowanych, ewentualnie o pielęgniczkach kakadu. Strasznie mnie kręcą te rybcie. No i z dostępnych informacji wynika, że nie są tak wymagające jeśli chodzi o parametry wody jak np ramirezki, albo inne delikatne rybcie.

Jeszcze chce sprawdzić czy pomoże ta bimbrownia, no ale teraz sprawa sie przesuwa na przyszły tydzień.

A zaczęło się tak niewinnie od glonów :twisted:
A nawiasem mówiąc glony sobie rosną w najlepsze, tylko, że teraz jakieś małę, zielone nitkowate :D :D :D :D :D
Fajne to forum
___________________________________________________________

Mix różnych wód do podmiany miał TwO 9, pH 7,0 TwW 4.
Woda po podmianie miała pH 7,1, TwW 4, TwO 12 (więc spadło o 2).
Pozdrawiam
Justysia
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

I ty mieszkasz w Krakowie ? Skąd masz takie super parametry wody ?
rudzielec...7
Posty: 61
Rejestracja: 15 lut 2007 16:24
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: rudzielec...7 »

)Witam
Takie super parametry wody mam z kranu :D (podobno w rzeczce rudawie takie cuda płyną).
A jeśli można chciałam wrócić do tych upiornych glonów.
Wszystko super, okrzemku zniknęły, tylko teraz mam plagę zielenic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
A w akcie desperacji kupiłam dziś gałęzatkę :twisted: :twisted: :twisted: ale do krewetkarium :D :D :D

No ale do rzeczy. Bimber się pędzi, woda ma parametry super jak sam zauważyłeś, NO3 jest na poziomie 10, nie podaję w dalszym ciągu żadnych nawozów. Dokupiłam doślin na tym nieszczęsnym allegro (jak tego nie zamkną, to ja sobie kiedyś słonia kupię do mojego mikroskopijnego mieszkanka :shock: ) bo dokupiłam też 3 kakadu (haremik), (ale spoko, koleś z Krakowa i odbierałam osobiście)

A co to ja chciałam powiedzieć?? a wiem już. CHCIAŁAM POWIEDZIEĆ, ŻE TE NIESZCZĘSNE GLONY DALEJ ROSNĄ W ZASTRASZAJĄCYM TEMPIE (tylko, żeby nie było, że krzyczę, to jest desperacja)

Jedyny pomysł na jaki wpadłam to wrzucić do akwa kilka kreweci (nie te, które noszą jaja, tylko te inne :lol: ). Krewetki będą zajadały glony zanim nie wykończy ich moja bojownica-kaleka. Co wy na to??
ratunku :!: :!: :!: :!:
Pozdrawiam
Justysia
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

W Rudawie ? nie kpij sobie z mnie :D Moje ujęcie wody tez jest z Rudawy a twardość wody jest o wiele wyższa .Zresztą mam oficjalne parametry podawana dla ujęcia z Rudawy podawane przez MPWiK i mówią one , że tawrdość wody jest o wiele większa ! Przykładowo moja kranówka ma TwO 22 a TwW 15 .
A co do glonów to nie panikuj :D Glony pojawiają sie zawsze w świeżych baniakach . Zielenice powstają głownie w skutek zbyt mocnego światła albo zbyt długiego okresu naświetlania .
Co do krewetek to wątpię żeby miały Cię zbawić jeśli chodzi o zielenice . Zresztą nie tylko zielenice :D Nie wierz w te wszystkie opowieści jak to komuś dwie krewetki wyczyściły baniak z glonów ! Krewetki podobnie jak innych glonożerców trzyma sie profilkatycznie . Pilnują żeby przyrost glonów nie był zbyt duży . W sytuacji kiedy już masz plagę nie pomogą . Co nie znaczy , że nie warto ich wpuścić :D
Gdzie mniej więcej mieszkasz ? Jeśli to nie tajemnica :D
rudzielec...7
Posty: 61
Rejestracja: 15 lut 2007 16:24
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: rudzielec...7 »

Krowodrza Górka (k/szpitala Jana Pawła) mieszkam.

ok 0.5W/l to chyba nie jakoś strasznie dużo :?:

Podsumujmy:

Nie panikować.
Wpuścić krewecie
I wyjechać na długi weekend :)
Pozdrawiam
Justysia
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

Hahahah ....wstyd sie przyznać ale nawet nie wiem gdzie to jest :D jakos szpitali , przychodni i innych staram sie unikać .A że Jana Pawła ? ....Tez mi nie wiele mówi bo teraz wszystko sie tak nazywa:D i już sie gubię .Ja mieszkam na Olszy , między Krakchemią a byłym Geantem :D
A co do glonów to dokładnie tak jak piszesz :D No może za wyjatkiem tego długiego weekendu ! Bo to niesprawiedliwe , że jedni sobie wyjeżdżają a ja muszę do pracy :D:D:D
rudzielec...7
Posty: 61
Rejestracja: 15 lut 2007 16:24
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: rudzielec...7 »

No to witam sąsiedzie
To tak pomiędzy geantem a ikeą, tylko trochę bardzie w stronę kleparza (rozumiesz?? ja już nie bardzo bo późno :) )

A co do długiego weekendu, to i tak wyjeżdżam i nie ma opcji żebym mogła zostać w Kraku :twisted:
Pozdrawiam
Justysia
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

No tak.....skręcam w lewo z Opolskiej :D Teraz już wiem .
A długiego weekendu Ci zazdroszczę . Po leniuchuj za mnie :D
rudzielec...7
Posty: 61
Rejestracja: 15 lut 2007 16:24
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: rudzielec...7 »

Będę leżała do góry brzuchem i odpoczywała za całe forum :P
Mam nadzieję, że przez ten czzas te zielenice nie zjędzą mi roślin, a co gorsza ryb :!: :!: :!: :!: :!: :roll:
Pozdrawiam
Justysia
ODPOWIEDZ