jaki minerały w akwarium niezbedne

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
robertsosna
Posty: 69
Rejestracja: 05 maja 2007 6:10

jaki minerały w akwarium niezbedne

Post autor: robertsosna »

witam mam problem ,zmieniłem wode 3 dni temu, powiedziałem sobie ze chce miec spokój z akwarium (70.l) no i sie zaczęło.
Kupiłem filtr JBL-a 250 poukładałem wszystko oki ,kamienie ,rosliny, po 4 godzinach wrzuciłem ryby. Nastepnego dnia padły mi 3 neonki a potem nastepne 3 ,w sumie więcej nie mam. Pozostałe ryby jakos dają rade : kiryski ,krewetki labeo.
Myślałem że może deszczownia nie wyrabia z nadtlenieniem i dołozyłem pompkę, jak narazie wszystko w porządku. Moje pytania są następujące :
- Czy zostawić napowietrzacz ,czy sama deszczownia da redę? czy razem to i to?
- jakie niezbędne testy powinienem zrobić ,bo niestety jeszcze nie kupiłem, a temat który tu jest poruszany to juz zgłupiałem ,te przekłamuja a te są dobre
- jakie powinienem makro i mikro elementy kupic , w moim mieście nie ma konkretnego sklepu i niestety wyprawa wiąże sie o 50 km dalej , wole zainwestować i wtedy zaradzać
- jestem w trakcie załatwiania CO2 mysle że w tym tygodniu bede juz miał
,tu nastepny problem ,czy dyfuzor szklany, dębowy ,czy zastosować na odpływie filtra - tutaj dostałem odpowiedz że jest b.dobrze w takim ustawieniu, natomiast na SRWiA piszą że są straty w CO2- sam niewiem - prosze o radę
z góry za wszystkie odpowiedzi dziekuje ,musze zacząć coś działać
ODPOWIEDZ