Pokrywa profil 80x35 -> za mało światła

Dział dla majsterkowiczów

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
bartek11
Posty: 49
Rejestracja: 11 lut 2007 19:42
Lokalizacja: Leszno

Pokrywa profil 80x35 -> za mało światła

Post autor: bartek11 »

Jakie najlepiej dołożyć jarzeniówki/żarówki/żarówki energooszczędne do pokrywy 80x35 profil.
Awatar użytkownika
Andersh
Pomocnik
Posty: 341
Rejestracja: 31 sty 2007 10:35
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Andersh »

jeśli dla roślin do świetlówkę liniową (jarzeniówkę)
jeśłi tylko po to by rozjaśnić zawartość akwarium - energooszczędna, ale wtedy raczej po obu stronach

po doświadczeniach wiem, że energooszczędne kiepsko wpływają na rozrost roślin a tylko doświetlają akwarium ciepłym widmem
Obrazek
bartek11
Posty: 49
Rejestracja: 11 lut 2007 19:42
Lokalizacja: Leszno

Post autor: bartek11 »

To jest akwarium do roślin. Mam kupioną jarzeniówkę z statecznikiem( http://sklep.doko.pl/images/GPPR3_EMBTA_DI_PHL.GIF ) Sprawdziłem czy się zmieści statecznik w tym korytku i pasuje tylko nie wiem gdzie zamontować świetlówkę.
Awatar użytkownika
Andersh
Pomocnik
Posty: 341
Rejestracja: 31 sty 2007 10:35
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Andersh »

na jaką to jest świetlówke?
rozumiesm że te co masz dają razem 36W?!
w sumie potrzebujesz jakieś 0,7W na litr wody.
a gdzie jadać? tam gdzie masz miejsce-dobrym miejscem jest na środku, lekko do tyłu albo lekko do przodu, zupełnie z tyłu lub zupełnie z przodu nie dawaj

ej...forumowicze - Bartkowi tylko ja mam pomagać? powitaliście go w dziale powitań to poczuć się do "obowiązku"


Jadać to można w domu na stołówce i w wielu innych miejscach 8)
Obrazek
bartek11
Posty: 49
Rejestracja: 11 lut 2007 19:42
Lokalizacja: Leszno

Post autor: bartek11 »

Na razie mam 38W[1x18(sera plantis),1x20] Nie chciałbym odcinać korytka na statecznik, ale bym musiał, ponieważ nie ma za dużo miejsca na nową świetlówkę.





Czy opłaca się kupić pełną butlę 6kg z CO2(legalizacja do 2011 ), ale beż reduktora za 30zł?
andypl33
Akwarysta
Posty: 1119
Rejestracja: 29 wrz 2006 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: andypl33 »

Ja nikogo nie witałem ale chętnie pomogę.
Tą świetlówkę spróbuj zamontować na przód nie wiem jak w profilu ale w zwykłej się mieści
Odnośnie butli to TAK cena bardzo kusząca - obejrzyj tylko dobrze butlę i zaworek zobacz jak się otwiera i czy ma nie uszkodzony gwint.
bartek11
Posty: 49
Rejestracja: 11 lut 2007 19:42
Lokalizacja: Leszno

Post autor: bartek11 »

Jeżeli świetlówka miałaby być z przodu to musi być mała przeróbka starej świetlówki. Spróbuje dzisiaj sprawdzić, ale później, bo mam lekcje do 15.45




Butla jest sprawna używana do końca kwietnia w sklepie zoologicznym, który jest zamykany. Zostało jeszcze trochę towaru, który jest o 30% tańszy. Mają też reduktor z całym sprzętem(kroplomierz, dyfuzor elektryczny) za 250, ale wydaje mi się bardzo drogi. Gdzie można kupić reduktory?
Awatar użytkownika
Andersh
Pomocnik
Posty: 341
Rejestracja: 31 sty 2007 10:35
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Andersh »

bartek11 pisze:Gdzie można kupić reduktory?
choćby na alledrogo.pl ;)
Obrazek
ODPOWIEDZ