błagam pomóżcie bo ja mam dość

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
seba1
Posty: 23
Rejestracja: 13 maja 2007 0:24
Lokalizacja: Lidzbark Warm.-Irlandia

błagam pomóżcie bo ja mam dość

Post autor: seba1 »

witam!
Chciałbym podkreślic ze to mój pierwszy post na jakim kolwiek forum i niemam zbyt dużego doświatczenia z internetem więc prosze o wyrozumiałość.Więc zaczne tak moje akwa to 100/50/40 180l
filtracja;wewnętrzny juwel był wraz z akwa i kaskada aqlael wypelniona ceramiką i torfem podmiany raz na tydzien20-30%
oświetlenie;3swietlówki aqua-glo,arcadia fresh water,juwel warm white
dozuje CO2 z 2 bimbrowni
obsada;4akary z maroni,4 teczanki neonowe,3 boesemani,2dorosle barwniaki czerwono brzuche wraz cześcią młodych reszte przenioslem do innego zbiornika,4 otoski ,1pielegnica plamooka.no i para mieczyków z młodymi
rośliny;dosyć sporo bynajmniej chciałbym(nazw ne podam bo nieznam)
i tu zaczyna się problem wszystko zdycha no oprucz glonów ich nie nadążam usówać wyobrazcie sobie kolesia ze sztoteczką do zębów szorującego przez 2h rośliny :evil: akwa ma 7 mies a problem zacza sie jakies 2 miechy po starcie wtedy myslałem ze to wina oświetlenia wiec dodalem 3 rure i odsunełem akwa od okna ,pużniej ze to nawóz zmienilem i zaczełem ostrożnie dawkować czasami jak mam ostry wykwit po wyszorowaniu wszystkiego zaprzestaje wogule podawac cokolwiek i wtedy znowus roslinki obumieraja i tak w kółko.A te glony to najprawdopodobniej sinice w połączeniu z jakimis zielonymi sinice dolne partie akwa a te drugie górne to takie punkciki na krawedziach roślin.a i jeszcze parametry wody niestety mierzone testami paskowymi bo w tym ktraju porządne to koszt80eu no trochę mi szkoda no nie mi :)
NO3-25
NO2-0
GH-6d
KH-6d
pH-7,6
Blagam pomóżcie bo ja mam juz dość,jeśli bedziecie uwarzali za niezbędne zakup lepszych testów czy wymiane oświetlenia trudno zainwestuje choć zona juz niechce słyszeć ile to wszystko kosztowalo :wink: No tylko niemyślcie ze jest taka zla na listopad namówiłem ja na malawi :D
ODPOWIEDZ