Pomocy, jaki filtr mam dać?

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
coozak
Posty: 22
Rejestracja: 06 maja 2007 14:43

Pomocy, jaki filtr mam dać?

Post autor: coozak »

mam akwarium 200l w nim korzen ktory ciagle barwi wode na ostro jaki filtr sobie poradzi z brazowa woda powodujac ze bedzie biala a nie bursztynowa. Korzen byl gotowany w roztworze soli 3 na przemian z woda nie solona rowniez 3 razy mam przeznaczone na filtr 400 zl jaki zatem filtr kupic aby radzil sobie z moim problemem???
Awatar użytkownika
Rybaczki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 580
Rejestracja: 02 mar 2006 1:58

Post autor: Rybaczki »

Najlepiej poczytać o korzeniach a później zadawać pytania
Korzonek wodę będzie barwić dość długo i chyba żaden filtr nic nie pomoże
Airgun H... :-P
Awatar użytkownika
Andersh
Pomocnik
Posty: 341
Rejestracja: 31 sty 2007 10:35
Lokalizacja: podlasie

Re: POmocy

Post autor: Andersh »

coozak pisze: POmocy
wyręczę moda i podpowiem Ci, ze taki tytuł tematu nie będzie pomocny innym osobom bo sam nic nie wnosi, w temacie już poruszaj problem, bo gdybyś nie wiedział prawie każdy temat na forum to "pomocy"

a co do korzenia?! - usuwaj przyczyny a potem skutek

pozdrawiam
Obrazek
coozak
Posty: 22
Rejestracja: 06 maja 2007 14:43

Post autor: coozak »

po pierwsze potrzebuje wiadomosci natychmiast czyli"pomocy" najlepiej dziala bo wszyscy co moga miec cos do powiedzenia to zajrza i byc moze sie wypowiedza gdybym napisla ze chodzi o korzen to kto kto by wiedzial to by zobaczyl ten temat co byl juz wczesniej poruszany i nawet by nie zagladna a jesli juz to napisac ze temat juz byl wiec to chyba najskuteczniejsza metoda . A o korzeniach to juz czytalem chyba wszystko wiec teraz chce wiedziec czy jakis filtr jbl,tetra, ehiem czy fluval ma taka mozliwosc oczyscic wode z bursztynowego nalotu na biala to jaki badz jaki wklad wlozyc i na jaki czas bo mam filtr seniora 750 nawet niezle sobie radzi z filtrowaniem ale czesto trzeba go czyscic no i nie radzi soabie z kolorkiem ktorego nie chce. Czy zatem jedyna droga do sukcesu to moze usunac korzen z akwa???
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Pisanie tematow w stylu "pomocy" nie jest najlepsze i prosze tego nie robić. Ten temat poprawiłam.

Rozumiem, ze temat porusza głównie kwestię filtra? Czy też wody? Bo nie wiem, gdzie ten temat powinien się znaleźć.

A odpowiadajac na pytanie: nie ma takiego filtra, któryby oczyścił wodę na klar w momencie, kiedy jest barwiona przez korzeń. Troche może pomóc zastosowanie wkładu z węgla aktywnego, ale tej metody nie polecam. Jeżeli chcesz mieć wodę krysztal a nie herbatkę - wyjmij korzeń i ponownie spróbuj go spreparować.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ